Sound Blaster 128PCI vs Realtek HD 880

Witam, jakoś tak wyszło, że od dawien dawna używam starocia - Sound Blaster 128PCI zamiast zintegrowanych układów. Jednak ostatnio się zacząłem zastanawiać, czy nie warto by go było posłać już na emeryturę :stuck_out_tongue: Otóż na płycie mam zintegrowany kodek Realtek HD Audio (7.1 Azalia), bodajże ALC880. Czy warto go używać? Czy na zestawie 2+1 będzie jakaś różnica? Czy zużycie procesora jakoś znacząco wzrośnie?

Integra jest na płycie Foxconn 6150K8MD

Hej,

Ogólnie zasadą jest, że jakakolwiek osobna karta dźwiękowa jest lepsza niż kodek zintegrowany, ale w tym przypadku chyba bym się nie zastanawiał - ten SoundBlaster to zapewne pamięta czasy początków Windows 98… :slight_smile: Tym bardziej, że układy HD Audio oferują teraz już całkiem przyzwoity dźwięk. :slight_smile:

Różnica nie będzie jakaś ogromna, ale będzie… No i dodatkowo możliwości stosowania efektów, itp…

Myślę, że na Twoim kompie w ogóle nie będzie widoczy żaden wzrost wykorzystania procesora…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, wyjąłem soundblasterka i sprawdziłem - jakość dźwięku wydaje mi się lepsza.