Sound Blaster 5.1 Buczenie

Witam! Mam otóż taki problem, że od niedawna mam kartę Creative SoundBlaster Live! 5.1 (dostałem po starszym bracie) i głośniki Media Tech’a MT346 ( http://pic.skapiec.pl/f1/105872b1.jpg ) (też po bracie) no i właśnie jak dam w AudioHQ (takie ustawienia przy karcie dźwiękowej) Test to mi mówi babka Front Left itd. i właśnie mi nie działa Center i Front Right, a czasem zabuczą, no i czasem te co mi działają (np. Front Left) zabuczą, a jak dam znowu test to jest ok. Jak włączam jakąś lepszą gre typu GTA San Andreas, Mirrors Edge to jest buczenie, ale w tych słabszych (mniejsze wymagania) nie ma buczenia, np. Flat Out 2 czy Kozacy. Do tego jak miałem sterowniki K-Lite Codec Pack i w nich miałem, że do Divx i Xvid mi używa FFDShow to mi buczało na początku filmu, dawałem stop i start i przestawało, a jak przy instalacji wybrałem, że do Divx użyje sterownika Divx i do Xvid sterownika Xvid to było ok. A no i zapomniałem - w tych grach to jest tak (opiszę San Andreas) : włączam gre i albo buczy albo jest ok, jeśli jest ok i wejdę do gry (tak żeby chodzić już CJem itp.) to buczy, dam Esc i resume i już nie buczy, wejdę do auta - buczy… Takie zmienne strasznie :confused: Zauważyłem też np. to, że po zainstalowaniu Service Pack 3 poprosiło o włożenie płyty ze sterownikami do mojej wbudowanej już karty dźwiękowej (SoundMax), po zresetowaniu już nie chciało. No i w dxdiag w dźwięk jak dałem ten test i było to świergotanie to mi buczało przy kilku dźwiękach, nie pamiętam jakich. Tak 'a propos to czyściłem radiator :wink:

Wiem, rozpisałem się… Bardzo proszę o pomoc i nie kasowanie tego tematu. Nie znalazłem nigdzie podobnego błędu. (wcześniej założyłem temat z tym samym błędem ale otrzymałem odpowiedź, żeby przeczyścić radiator, a to nic nie dało i temat został zamknięty :confused: )

Pozdrawiam

Vegio

EDIT

Z innego forum było wiele odpowiedzi, dodam jeszcze to, co tam dodałem w odpowiedziach na pytania użytkowników :

"Sterowniki mi dali do tej karty… Taka niebiesko-biała płytka z napisem “SoundBlaster Live! 5.1”

nie mam psa, mam jedynie chomika, ale nigdy nie wyszedł z klatki wiec nie mogl nic poprzegryzac :confused:

podopinałem wszystko, powciskałem, posprawdzałem i nic :/"

“no wiec tak. center dowiedzialem sie ze jest do dvd czy czegos, ze jego nie bedzie chyba w tym tescie, czy cos takiego, a jeden glosnik juz od dluzszego czasu nie dzialal… ciekawi mi czemu one czasem zabucza podczas testu, ale mniejsza z tym. chcialbym sie po prostu pozbyc buczenia… sprawdze te ustawienia biosu i przetestuje w gta co z tego wyszlo :wink: dzieki za pomoc…”

i do tego doszlo to, ze w NFS Shifcie mi nie buczy nic, wszystko super! :confused: to chyba nie sprawa kabli… formata robilem - nic nie dalo

Dodane 21.10.2009 (Śr) 16:07

Kompa podpialem do telewizora i wpialem glosniki telewizora do kompa tak zeby z kompa wszystko lecialo w tv. BUCZALO! to wina karty. w NFS Shift nie buczalo wiec to nie dokladnie wina karty tylko STEROWNIKOW bo nie buczalo w tym nfs, a w gta tak i w innych grach tez buczy. moze to byc z karta to, ze zle odtwarza dzwieki o roznym natezeniu ale w to nie wierze :confused: wiec zostaje albo wymiana karty albo zabawa ze sterami