Sound Blaster Audigy 2 - niedziałające Digital Out

Witam

Niedawno wszedłem w posiadanie Sound Blastera Audigy 2.

Posiadam głosniki w układzie 2.0, więc teoretycznie powinienem je podłączyć pod digital out.

Nie wiedzieć jednak czemu to wyjście nie działa. Słychać tylko dość wyraźne szumy (już po włączeniu komputera), innych dźwięków brak. Żeby było śmieszniej pozostałe wejścia/wyjścia działają, przez co jestem zmuszony wpinać się w gniazdo głośników przednich, przez co słuchając muzyki, gdzie wykorzystywany jest też inny kanał, nie słyszę niektórych dźwięków.

Da się coś z tym zrobić?

Ryoma , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Tak, poczytać do czego służy wyjście Digital Out. Podłącz głóśniki pod wyjście analogowe oznaczone nr. 1.

Cytat ‘żywcem’ wzięty z instrukcji

Z tego można wnioskować (poprawcie mnie, jeśli się mylę), że sygnał z tego wyjścia to zmiksowane sygnały pozostałych trzech wyjść analogowych.

Tak, jak napisałem w pierwszym poście, cały czas jestem wpięty w to gniazdo, przez co nie słychać dźwięków przeznaczonych na pozostałe kanały. Świetnie obrazuje to “Foxy Lady” Jimmiego Hendrixa, gdzie wokal jest ledwie słyszalny.

Dodam, że jeśli chodzi o wyjścia, działa tylko wspomniane wcześniej gniazdo oznaczone nr.1, tudzież gniazdo głośników przednich.

Napisz jakie masz te głośniki bo może faktycznie masz z wejściem cyfrowym (w co wątpię). Co do Digital Out to leci sygnał cyfrowy, jedynki i zera. Ty żeby cokolwiek usłyszeć musiał byś mieć głośniki z układem który by zamieniał ten sygnał. Zwykłe słuchawki, ogromna większość głośników komputerowych oraz kolumny HIFI wymagają sygnału analogowego.

To że słyszysz tylko część dźwięków podłączając zestaw do gniazda “1” może wskazywać że ustawiłeś w opcjach dźwięk 5.1 a powinno być oczywiście 2.0.

Głośniki to Genius Sp HF-1200A.

Przyznam się, że tego nie wiedziałem. Codziennie człowiek uczy się czegoś nowego ;d

Gdzie zmienić ustawienie w takim razie?

Jedyne do czego udało mi się dokopać to ustawienie głośników, gdzie zaznaczone mam od zawsze ‘wolno stojące głośniki stereo’.

EDIT: Problem niesłyszalności dźwięków rozwiązany. Wstyd się przyznać, ale powód był prozaiczny - mianowicie przestawiony balans :roll:

Temat w takim razie do zamknięcie i wielkie dzięki za pomoc ;d