Sound Blaster & Creative Inspire 5700- brak dźwięku

(Barti158) #1

Witam,

mam pewien problem z głośnikami a z czasem doszedł i problem z kartą Sound Blaster. Zacznę od tego że zakupiłem głośniki Creative Inspire 5700 i w isntrukcji obsługi przeczytałem że na kablu jack - DIN mogą grać tylko i wyłącznie z kartą muzyczną 5.1 a poleca się Sound Blaster'a lub Audigy,więc szybko przeszukałem internet,znalazłem w 100% sprawną Sound Blaster SB0220,kupiłem.Wczoraj zabrałem się za podłączanie,okazało się ze mam zintegrowaną kartę dzwiekową :x No dobra,podlączyłem Sound Blaster'a pod złącze PCI 1 ,tam została uznana za jakiś kontroler gier ,to do PCI 3 tam komputer jej nie widzi,więc zostało mi PCI 2 tu ją widzi,niby sterowniki zainstalował ale nie ma jej podpisanej jako "Creative Sound Blaster" czy coś w tym rodzaju,tylko jako "creative EMU10K1 audio procesor (WDM)". Śćiągnąłem jakieś sterowniki ,zaczęło sprawdzać coś wypakowywać i po chwili błąd :

"SETUP COULD NOT DETECTED ANY SOUND BLASTER AUDIO CARD ON YPUR SYSTEM.

PLEASE ENSURE THAT YOUR SOUND BLASTER HARDWARE IS PROPERLY INSTALLED BEFORE RUNNING THIS SETUP PROGRAM.

SETUP WILL NOW EXIT"

Podłączyłem najpierw pod ta kartę głosniki Creative P580 grały satelitki przód centarlka i subwoofer,tył nie,nic nie mogłem zdziałać zmiana gniazd nic nie dała.Podłączyłem głosniki Creative 5700 (wg. instrukcji kablem jack - DIN bez problemu powinno wszytsko mi grać) ,ale wcale tak nie było,żadnych dżwięków głosniki nie wydają.Może to być wina braku sterowników,ale nie wiem.

Proszę o szybką pomoc.

Sorka za zaśmiecanie,ale przeszukałem większość stron i nic nie pomogło.

Sprzęt:

Karta muzyczna - Creative Sound Blaster SB0220

Płyta głowna - gigabyte ga p35 ds3l

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.