Sound Blaster Live 5.1

Witam! !!

Mam karte dźwiękowa Sound Blaster Live 5.1 model SB0100 i zestaw głośników CREATIVE 5.1. A prpblem jest taki ze nie działa mi centralny głośnik;/ zainstalowalem nowesze sterowniki i tez nie działa. podczas testu karty slychać glos więc jest wszystko dobrze podłaczone, ale gdy slucham muzy centralny głośnik niedziala. PROSZE O POMOC! !!

A w jakiem odtwarzacu sluchasz, ustawiłes w nim tryb 5.1

słucham w winampie;] ale tam jest dobrze usrtawione jak filmy ogladam to tez nie ma dzwięku.

centralny glosnik jest wykorzystywany tylko w tedy jezeli zrodlo dzwieku jest 6 kanalowe !!

no nie wiem???ale gdy mialem stara karte 6 kanałowa to wszystko dzialalo! !!

Zorientuj się czy masz ustawione poprawnie głośniki.

mój komputer > panel sterowania > dźwięki i urzadzenia audio > ustawienia głośników > zaawansowane > surrorund sound 5.1

Film z DVD musi obsługiwać dźwięk DTS lub Dolby Digital 5.1.

Jeśli słuchasz muzyki w Winamp’ie to możesz zrobić takiego myka jakiego ja robię na swoich Inspire T5900 5.1.

Otórz, wyciągasz z subwoofera pomarańczową wtyczkę i wtedy działają wszystkie głośniki w aplikacjach typu winamp, all player itp. itd.

Natomiast jak chcesz mieć pełny dźwięk 5.1 z powrotem (Gry, DVD) to wtykasz wtyczkę tam gdzie była.

Istnieje jeszcze opcja CMSS w sterownikach Creative ale dzięki temu w tylnich głośnikach nie usłyszysz żadnej mowy itp., bedzie tylko szczątek muzyki leciał z nich.

w ustawieniach mam wszystko dobrze. a moj subwoofera nie ma pomaranczowej wtyczki tylko sa wszystkie czarne;] mam SBS 560. a cte szczatki muzyki mam w DVD jak podlaczony mam kable pomaranczowy do wtyczki pomarańczowej ale gdy wloze do wtyczki Digital to dzwiek w DVD jest luzik ale nadal nie dziala centralny