Sound Blaster Live! Jaką wersje?

Zamierzam kupić karte muzyczną, bo wpienia mnie już charczenie ze zintegrowanej, zastanawiam sie nad starym dobrym SB Live! SB0100, ale ciekawi mnie SB 24bit, a także Audigy 24 bit, czym te karty się różnią, wydaje mi sie że 24bit to wersje okrojone, lepiej wybrać starego dobrego Live digital czy nowego Liva 24bit?

Witam!

Z mojej strony mogę Ci polecić taką kartę:

Sound Blaster Audigy 4 oem za 185zł - poczytaj sobie komentarze, sam mam taka kartę i w połączeniu z głośnikami T6060 naprawdę dobrze gra :slight_smile:

mo właśnie też zastanawiałem sie nad czymś lepszym, mam niezły sprzęcik dlatego przydała by sie pożądniejsza karta, posiadam wzmacniacz denon, subwoofer aktywny oraz satelitki, więc sam sie dziwie co jeszcze robie ze zintegrowana karta :stuck_out_tongue: ale widziałem też na allegro okrojoną wersję X-fi Xtreme audio za 200 pare złotych czy to coś warte, czy lepiej sprawdzonego Aidigy?

Witam!

Szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy warto… ale skoro normalne ubogie wersje X-Fi kosztują ponad 400zł, to te okrojone to już chyba całkiem kastraty jakieś - no ale mogę się mylić.

Wiem jedno… ten Audigy 4 nie ma co prawda X-Fi, ale ma sprzętowy EAX, a jak dla mnie to wystarcza. Jakość dźwięku jest naprawdę dobra.

pewnie napisem X-Fi i ceną chcą zachęcić do kupna, dzięki za pomoc Remix!

Witam

Kiedyś bardzo mnie to interesowało i po dosyć intensywnie szukałem informacji dotyczących kart dźwiękowych. Wnioski były takie, że z najtańszych kart na rynku (tzn. jeszcze sprzedawanych) godne zainteresowania są tylko Audigy2 i 4. Wersje Live nie mają nawet 24bit (kumpel muzyk-amator bardzo się na nich zawiódł) tylko 16bit lub 18bit (?). Gdybyś miał trochę kasy na zbyciu to mógłbyś się rozejrzeć np za Juli@ (nie mam już linka do producenta) :P.

A masz wyjście cyfrowe (optyczne) na integrze? Zdaniem wielu ludzi podłączenie cyfrowym kablem przynosi sporą poprawę (tylko kabelek trzeba kupić porządny, a nie jakiś najtańszy). Po podłączeniu większość operacji przetwarzania przejmie wzmacniacz z pominięciem karty dźwiękowej.

No jak inwestować to chyba już na przyszłość czyż nie ?

Ja bym proponował również Creative X-Fi lub http://allegro.pl/item151981260_prodigy … utera.html

Musiałbyś określić do czego ta dźwiękówka… ? czy do obróbki muzyki ? To polecam tego Prodigy a jak do reszty to bierz X-Fi jak masz kase :]

kabelek mam cacy, no niby sprzęcik gra zajebiście, wzmak robi swoje niewątpliwie, ale jednak myśle ze pożadna karta poprostu dopełniła by dzieła, no i coraz poważniej zastanawiam sie nad tym Audigy

Złączono Posta : 30.12.2006 (Sob) 14:30

nie, nie przesadzajmy, aż tak piekielnie fajnych zabawek mi nie potrzeba bo głównie służy to do muzyki a przedewszystkim szukam głębokich czystych basów, no i oczywiście do filmów, o obróbce zaponijmy

Jak ci na muzie zalezy,jakosci dzwieku,podlaczenie cyfrowe,Dolby Digital ,DTS to jest jedyny wybor

AuzenTech XPlosion 7.1

na allegro czasami mozna ja spotkac ,dystrybutora na polske niema.

a Creative zeby taka karte zrobic to jeszcze musi troche popracowac.

Witam!

Po pierwsze - schowaj tego linka, bo rozwala forum!

Po drugie - jaka cena? bo jak podobna do tych co X-Fi, to kolega napisał, że go nie interesuje.

Po trzecie - jak tego nie normalnie dostępnego to jak niby kupi? Może nie ma ochoty kupować sprzętu komputerowego przez Allegro?

Ja myślę, że z Audigy 4 będzie w pełni zadowolony.

Co sie tak bulwersujesz :mrgreen:

a cena od 260-300 to jest ponizej X-Fi

no z tego co zobaczyłem w necie to karta nie jest za tania i trudno ją zdobyć, a zabawy pod względem ściąganie z zagranicy to też koszty, a różnica w dzwięku piorunująca raczej nie bedzie i wystarczy mi to co jest na naszym rynku, az takim wyśrubowanym słuchaczem nie jestem :stuck_out_tongue:

Z wyglądu można powiedzieć, że ta karta bazuje na tych samych układach co Juli@. Tak więc cena będzie oscylować w granicach 600PLN (głowy za to nie dam sobie uciąć). X-Fi to zabawka i na dodatek droga. Połowa innowacji jest na licencjach Creativa - nie udostępnianych, tak więc EAX 5 i 6 jest tu na razie tylko na pokaz. Pomijam już problemy ze sterownikami. Na dodatek słyszałem X-Fi, a także Herculesa i Audigy 2. W istniejących aplikacjach różnicy nie było słychać, aż takiej aby dopłacać 200 PLN do X-Fi.

Link schowany, OT kosz.