Sound Blaster LIve! nie łyka sterowników

Witam

Kupiłem jakies 2 lata temu uzywanego sound blastera i w sumie nie wiem jaki to model. :oops:

Wiem, że nie jest to 5.1 a na karcie jest tylko napisane Sound Blaster LIve!

a w menadzerze sprzętu Sound Blaster LIve! Value (WDM). Do tej pory nie miałem najmniejszych problemow. Dziiś włączam komputer i foobara i dżwięk tnie się i krzaczy. W filmach to samo nawet obraz trochę się tnie. Odinstalowałem sterowniki (jakis multi pakiet 23mega ze strony creativa)

i na windowsowych sterach wszystko działa, to instaluje znowu moje stery i qupa. Dźwięk znowu krzaczy :evil: Nie mam pojęcia co może być przyczyna mam jeszcze zintegrowanego sisa i dziala bez problemu. Przyczyna jest tym bardziej dziwna że stało sie to z dnia na dzień a na tych sterach chodzil jakies 2 lata :o Proszę o jakies sugestie.

Tak już jest z XP że czasami bez ostrzeżenia coś siada. A najnowsze stary od Creative’a próbowałeś ? Może być i tak że karta siadła. Jak masz możliwość sprawdź ją u kolegi.

Wrzuć stery mobo i directx, a potem stery SBL! Value.:mrgreen:

do plyty zadnych sterow nigdy nie wgrywalem i smifgalo Directx jest najnowszy karta jest sprawna bo na sterownikach windowsa działa. Pewnie jakis klops w rejestrze siedzi albo cuś :frowning: format? nieeeeee :stuck_out_tongue: moze ktos mial podobny problem oO

mam identyczna kartę i miałem te same problemy ze sterownikami. Pomogły mi z tego linka: http://files.filefront.com/Sound+Blaste … einfo.html

Powodzenia

Niestety

ale pojawia mi się taki problem :frowning:

26b86c4b210ae5b7.jpg

Ja bym zrobil tak - wywali wszystkie stery, w menadzeze urzadzen wywalił karte. po restarcie windek zapyta o stery bo znalazl nowe urządzenie i teraz ZNAJDZ STEROWNIKI KTORE SIE NAZYWAJA " KX "

sa to stery do wszystkich SB, dają wiele mozliwości, poprawiają brzminie - ewualizery i filtry orgilane paprza troche sprawe i wszystko bedzie smigac po wsze czasy - tylko poczytaj jak sie je instaluje ale z tym nie ma problemu !!

Musisz podac model tego Live jest on napisany na karcie przykladowo

Model:CT4830

jest to w gornym rogu karty,

KX polepszaja dzwiek ale niemaja obslogi EAX

Mam (miałem) podobny problem.

Kiedy zainstalowałem XP sam sobie dobrał odpowiednie sterowniki dla mojej karty SoundBlaster Live 4.1 i wszystko śmigało.

Wpadłem na pomysł, aby zamontować sterowniki z płytki Creativa i komputer stracił dźwięk a dodatkowo się kompletnie zamulił.

Dopiero przywrócenie sterownika Windowsa spowodowało, że wszystko powróciło do normy.

Albo XP gryzie się ze sterownikami do starych kart dźwiękowych SB, albo w ogóle nie trawi sterów do tych kart?

Sam nie wiem, co o tym myśleć.