Sound Blaster Live sterowniki Windows 7 Problem


(Darekskoczek8) #1

Witam. Ostatnio robiąc porządki znalazłem moją starą kartę dźwiękową SB Live 5.1 . Pomyślałem że dźwięk może będzie trochę lepszy niż na zintegrowanym Realteku więc zamontowałem kartę i przystąpiłem do szukania sterów gdyż Windows 7 nie dał rady sam ich znaleźć (w sumie się nie dziwię bo karta ma swoje lata). Ściągnąłem sterowniki modowane od niejakiego Daniela K lecz przy instalacji wywala mi BlueScreen'a i po zabawie :expressionless: Macie może jakieś sprawdzone stery do tej karty które normalnie funkcjonują ? Jeśli tak to proszę o linki. Z góry dzięki :wink:


(Adrian Tomaszewski) #2

Masz za dużo ramu tamte stery działają tylko do 2 gb nie wiem dlaczego ale kiedyś je próbowałem i na 2 działało a na 4 juz blue screen


(Darekskoczek8) #3

eee no to nieźle :smiley: W sumie nie bardzo mi się opłaca rezygnować z jednej kości ramu dla starego SB… a nowszych sterów nie ma ?


(system) #4

Spróbuj z tymi http://kxproject.lugosoft.com/index.php?language=en


(floyd) #5

A, tutaj po polsku:

http://nvision.pl/kxProject-alternatywne-sterowniki-dla-posiadaczy-kart-Live-i-Audigy–Articles-244-ndetails-1.html

Sprawdzałem, sterowniki działają pod Windows 7 z jeszcze starszą kartą.


(Rovou5hou) #6

Do tej karty nic lepszego od wspomnianych już kX’ów pewnie nie znajdziesz. Tylko nie licz na cuda w kwestii jakości dzwięku. W czasach zintegrowanych kodeków AC97 SB Live! to było coś. Obecnie standardem są jednak dużo lepsze HD.


(Darekskoczek8) #7

Dzieki panowie za pomoc :slight_smile: Wszystko sobie ustawiłem i Realtek Się chowa :smiley: