Sound Blaster, Vista i głośniki 5.1

Mam głośniki Creative 5.1 i do tego kartę sound blaster audigy SE, na Windowsie xp odznaczało sie opcje EAX i wszystko było ok … natomiast w viscie, nawet po konfiguracji grają dwie stealitki i sub… reszta milczy … nie zależne to jest od odtwarzacza… tak samo jest w winampie, tak samo w WMP … da się coś z tym zrobic? dodam ze sterowniki do karty są zainstalowane najnowsze:) znaczy takie jakie mieli na strone producenta:)

Jeżeli mp3 nie są zakodowane w formacie 5.1 to nie będą Ci grały wszystkie głośniki. Sprawdź jak jest w grach z dźwiękiem 5.1

no dobrze ale czemu na xp te same mp3 chodza w 5.1 a w viscie juz nie ?:confused: wiem ze nie sa kodowane w 5.1 no ale na xp graja na wszystkich … w xp jest ta opcja z eax a viscie juz nie … jakies rady ? moze cos z wmp albo winampem ?

z tego co wiem to stery dla SB pod viste obslugujace technologie CMSS wyjda za rok jesli creative sie postara ehh:/ jak chcesz miec dzwiek 2.0 przetworzony na 5.1 pod vista to lepiej kup X-FI do tych kart jest sterownik z obsluga CMSS pod viste:)

ta… moze mam do konca zycia czekac na glupie stery … kupilem ta karte i nie mam zamiaru jej zmieniac… na szczescie mam na twardym jescze xp .

masz w pasku zadań taki mały głośnik (prawy klik na niego) -> dźwięki -> zakładka: odtwarzanie -> klikasz na swoje głośniki a potem konfiguruj :wink: Może o to chodzi… jak nie to sorry;)

probowalem … ale to jednak nie to ;/

Creative jest w konflikcie z mircosoftem…uznali,że jak microsoft robiu wszystkim na zlosc udziwnia zmienia etc…to oni sie niebędą meczyc, żeby się dostosowywac do nowej technologii w Windows Vista…Stad problemy z dzwiekiem creativa na Viście.W końcu wyjda poprawne stery ze stajni Creativa, ale póki co…to naprawdę znaczenie ma wykorzystanie przejściowki/wzmacniacza Xmoda :wink:

“5.1 sound with all MP3’s and Vids”

http://forums.creative.com/creativelabs … ge.id=1624