SoundBlaster Audigy SE - DirectSound Test Fail

(system) #1

Witam!

Mam taki problem, mianowicie kupiłem 2 dni temu karte SoundBlaster Audigy SE. Zainstalowałem wszystko co potrzeba. Przeprowadziłem test karty za pomocą Creative Diagnostics i ku mojemu zdziwieniu pojawił się taki błąd:

Raport błędu:

I chyba przez to nie mogę włączyć opcji EAX w Counter Strike

Jak by ktoś znał odpowiedź na to, to byłym wdzięczny

-- Dodane 28.11.2009 (So) 9:09 --

odświeżam temat

(Dimatheus) #2

Hej,

A czy po zainstalowaniu karty aktualizowałeś DirectX?? Jeśli nie, zrób to koniecznie. :slight_smile:

Na 99% faktycznie z powodu błędu Direct Sound nie jest możliwe odpalenie EAX'a. System rozumiem że Windows XP??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #3

Dokładnie tak jak napisałeś. Wszystko zaktualizowałem. System to Windows XP. Wujek google powiedział, żeby przełożyć do innego slotu pci, ale nie wiem czy to pomoże.

(Dimatheus) #4

Hej,

Mam nadzieję, że sterowniki do chiset'u płyty głównej też aktualizowałeś po umieszczeniu karty dźwiękowej. :slight_smile:

Najlepiej sprawdzić. Niekiedy rozwiązania problemów mają podłoże nie do końca zrozumiałe... :slight_smile:

:arrow: Masz na płycie głównej zintegrowaną kartę dźwiękową?? Jest wyłączona w BIOS'ie czy aktywna??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #5

Mógłbyś powiedzieć jak zaktualizować sterowniki chipsetu płyty ? Moja płyta główna to :MSI P-31 Neo. Tak kartę zintegrowaną wyłączyłem w biosie :slight_smile:

(Dimatheus) #6

Hej,

Po prostu instalujesz je jeszcze raz. Czasami przy zmianie sprzętu jest to operacja konieczna. Oczywiście po instalacji i restarcie konieczna będzie też aktualizacja bibliotek DirectX.

Czyli sterowniki znajdziesz na stronie MSI, a dokładnie to Intel INF Drivers for 945/955/965/975/Q3x/P3x/G3x/X3x Chipsets.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #7

Ściągnąłem to co dałeś lecz nawet nie zauważyłem, żeby się coś zainstalowałem a pisało ze "Kreator pomyślnie zainstalował..". W teście Creative dalej ten sam błąd. :frowning:

(Dimatheus) #8

Hej,

Widocznie żaden z plików nie został usunięty i instalator sprawdził tylko, czy wszystkie pliki są OK - i dlatego trwało to tak bardzo krótko... :slight_smile:

Na zagranicznych forach internetowych wyczytałem, że bardzo pomocne może być odinstalowanie sterowników i ich ponowna instalacja po przeczyszczeniu rejestru i dysku. Próbowałeś tej metody??

Z drugiej strony jeśli korzystasz z Windows XP uruchom narzędzie diagnostyczne DirectX (Stary -> Uruchom -> dxdiag.exe), przejdź do zakładki Dźwięk i sprawdź, w jakim położeniu jest suwak Poziomu sprzętowego przyśpieszenia dźwięku. Wykonaj też w narzędziu testy modułu DirectSound. Jakie rezultaty??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #9

"Wyniki testów modułu DirectSound: Wszystkie testy zostały wykonane pomyślnie." Dalej to samo :frowning:

(Dimatheus) #10

Hej,

Powoli zaczyna brakować mi pomysłów, więc poszperałem znów na forach zagranicznych. I mam nadzieję, że poniższe sposoby dadzą rozwiązanie problemu... :slight_smile:

:idea: Odinstaluj sterowniki (zapewne instalowane z płyty dołączonej do karty dźwiękowej), zrestartuj komputer i zainstaluj najnowsze, ale ściągnięte ze strony producenta. Znajdziesz je tutaj - pełna ich nazwa to Creative Sound Blaster Audigy Value/SE/LS and Sound Blaster Live! 24-bit XP and Windows Vista Pack 1.04.0077.

:idea: Odinstaluj sterowniki, wyłącz komputer, wyjmij kartę z komputera i uruchom komputer, by system sprawdził, że karty już nie ma. Następnie znów wyłącz komputer, włóż kartę, uruchom komputer i zainstaluj ponownie najnowsze sterowniki ze strony producenta. Miejmy nadzieję, że to pomoże... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Scaolin) #11

Witam,

a wiesz że mając dokładnie taki model karty jak kupiłeś, możesz przerobić ją programowo na SB XFI.

Sterowniki (tylko windows XP):

http://rapidshare.de/files/41167888/P17 ... 8.exe.html

Pozdrawiam.

(system) #12

Właśnie nie jestem przekonany do tych sterowników bo podobno obciążają procesor :frowning:

(Dimatheus) #13

Hej,

A co z powyższymi sposobami?? Dały coś czy niestety nie?? A może jeszcze nie próbowałeś??

Zawsze można sprawdzić... A jeśli faktycznie tak będzie, zawsze można wyrzucić sterowniki i wrócić do tych, które przygotował producent... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #14

Odinstalowałem sterowniki, przełożyłem kartę do niższego slotu oraz zainstalowałem od nowa stery i już jest wszystko ok :slight_smile: Dziękuje za odpowiedzi w tym temacie i pozdrawiam :stuck_out_tongue:

(Dimatheus) #15

Hej,

Czyli na dobrą sprawę połączenie i drobna modyfikacja dwóch sposobów zadziałała... :slight_smile: :multi:

Nie ma sprawy. :slight_smile: Cieszymy się razem z Tobą. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus