SoundBlaster Audigy SE - DirectSound Test Fail

Witam!

Mam taki problem, mianowicie kupiłem 2 dni temu karte SoundBlaster Audigy SE. Zainstalowałem wszystko co potrzeba. Przeprowadziłem test karty za pomocą Creative Diagnostics i ku mojemu zdziwieniu pojawił się taki błąd:

http://www.fototube.pl/pictures/testjp4.jpg

Raport błędu:

http://www.fototube.pl/pictures/failjp3.jpg

I chyba przez to nie mogę włączyć opcji EAX w Counter Strike

Jak by ktoś znał odpowiedź na to, to byłym wdzięczny

Dodane 28.11.2009 (So) 9:09

odświeżam temat

Hej,

A czy po zainstalowaniu karty aktualizowałeś DirectX?? Jeśli nie, zrób to koniecznie. :slight_smile:

Na 99% faktycznie z powodu błędu Direct Sound nie jest możliwe odpalenie EAX’a. System rozumiem że Windows XP??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokładnie tak jak napisałeś. Wszystko zaktualizowałem. System to Windows XP. Wujek google powiedział, żeby przełożyć do innego slotu pci, ale nie wiem czy to pomoże.

Hej,

Mam nadzieję, że sterowniki do chiset’u płyty głównej też aktualizowałeś po umieszczeniu karty dźwiękowej. :slight_smile:

Najlepiej sprawdzić. Niekiedy rozwiązania problemów mają podłoże nie do końca zrozumiałe… :slight_smile:

:arrow: Masz na płycie głównej zintegrowaną kartę dźwiękową?? Jest wyłączona w BIOS’ie czy aktywna??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mógłbyś powiedzieć jak zaktualizować sterowniki chipsetu płyty ? Moja płyta główna to :MSI P-31 Neo. Tak kartę zintegrowaną wyłączyłem w biosie :slight_smile:

Hej,

Po prostu instalujesz je jeszcze raz. Czasami przy zmianie sprzętu jest to operacja konieczna. Oczywiście po instalacji i restarcie konieczna będzie też aktualizacja bibliotek DirectX.

Czyli sterowniki znajdziesz na stronie MSI, a dokładnie to Intel INF Drivers for 945/955/965/975/Q3x/P3x/G3x/X3x Chipsets.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ściągnąłem to co dałeś lecz nawet nie zauważyłem, żeby się coś zainstalowałem a pisało ze “Kreator pomyślnie zainstalował…”. W teście Creative dalej ten sam błąd. :frowning:

Hej,

Widocznie żaden z plików nie został usunięty i instalator sprawdził tylko, czy wszystkie pliki są OK - i dlatego trwało to tak bardzo krótko… :slight_smile:

Na zagranicznych forach internetowych wyczytałem, że bardzo pomocne może być odinstalowanie sterowników i ich ponowna instalacja po przeczyszczeniu rejestru i dysku. Próbowałeś tej metody??

Z drugiej strony jeśli korzystasz z Windows XP uruchom narzędzie diagnostyczne DirectX (Stary -> Uruchom -> dxdiag.exe), przejdź do zakładki Dźwięk i sprawdź, w jakim położeniu jest suwak Poziomu sprzętowego przyśpieszenia dźwięku. Wykonaj też w narzędziu testy modułu DirectSound. Jakie rezultaty??

Pozdrawiam,

Dimatheus

“Wyniki testów modułu DirectSound: Wszystkie testy zostały wykonane pomyślnie.” Dalej to samo :frowning:

Hej,

Powoli zaczyna brakować mi pomysłów, więc poszperałem znów na forach zagranicznych. I mam nadzieję, że poniższe sposoby dadzą rozwiązanie problemu… :slight_smile:

:idea: Odinstaluj sterowniki (zapewne instalowane z płyty dołączonej do karty dźwiękowej), zrestartuj komputer i zainstaluj najnowsze, ale ściągnięte ze strony producenta. Znajdziesz je tutaj - pełna ich nazwa to Creative Sound Blaster Audigy Value/SE/LS and Sound Blaster Live! 24-bit XP and Windows Vista Pack 1.04.0077.

:idea: Odinstaluj sterowniki, wyłącz komputer, wyjmij kartę z komputera i uruchom komputer, by system sprawdził, że karty już nie ma. Następnie znów wyłącz komputer, włóż kartę, uruchom komputer i zainstaluj ponownie najnowsze sterowniki ze strony producenta. Miejmy nadzieję, że to pomoże… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

a wiesz że mając dokładnie taki model karty jak kupiłeś, możesz przerobić ją programowo na SB XFI.

Sterowniki (tylko windows XP):

http://rapidshare.de/files/41167888/P17 … 8.exe.html

Pozdrawiam.

Właśnie nie jestem przekonany do tych sterowników bo podobno obciążają procesor :frowning:

Hej,

A co z powyższymi sposobami?? Dały coś czy niestety nie?? A może jeszcze nie próbowałeś??

Zawsze można sprawdzić… A jeśli faktycznie tak będzie, zawsze można wyrzucić sterowniki i wrócić do tych, które przygotował producent… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstalowałem sterowniki, przełożyłem kartę do niższego slotu oraz zainstalowałem od nowa stery i już jest wszystko ok :slight_smile: Dziękuje za odpowiedzi w tym temacie i pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Hej,

Czyli na dobrą sprawę połączenie i drobna modyfikacja dwóch sposobów zadziałała… :slight_smile: :multi:

Nie ma sprawy. :slight_smile: Cieszymy się razem z Tobą. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus