SoundBlaster Live! Jak podłączyć naraz głośniki i słuchawki?

Witam :slight_smile:

Ostatnio zakupiłem sobie słuchawki z mikro. Chciałem podłączyć sprzęt do mojej karty ale jest pewien problem :smiley:

Karta wygląda tak:

http://obrazki.elektroda.net/48_1224180658.jpg

Pod zielonym wejściem podłączony jest panel przedni, pod czarne tylni. Ogólnie kabelki te idą do subwoofera a stamtąd dopiero na głośniki. Mikro wpiąłem w różowy port, ale mam problem z słuchawkami:)

Probowałem dwóch pozostałych wejść (może robię coś źle), ale dźwięku w słuchawkach nie ma i póki co muszę wypinać przedni panel, żeby podłączyć słuchawki. Może jakaś przejściowka czy rozdzielacz? Czy połączenie przez przejściówkę pogorszy jakość dźwięku? Oglądałem przejściówki i nawet dorwałem jedną (kostkę?) która rozdziela sygnał ale nie jestem w stanie jej wpiąć bo jest za szeroka - nie podłącze wtedy mikrofonu i tylnego panelu, jest za mało miejsca.

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję :slight_smile:

Hej,

Niestety karty Sound Blaster Live! nie oferują mapowania poszczególnych portów, nie jest więc możliwe takie jej ustawienie, by kanały przednie były emitowane przez dwa złącza.

Pozostałe dwa gniazda to wejście liniowe (niebieskie) oraz wyjście głośnika centalnego i subwoofer’a (żółte) - ich niestety nie zmienisz na inne…

Takie rozwiązanie będzie najlepsze - tanie i nie pogarszające jakości dźwięku. Wystarczy kupić Rozgałęźnik mały Jack 3,5 strereo. Jeśli nadal będzie za szeroki warto dokupić przedłużacz słuchawkowy - i gotowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus