SoundBlasterLive! 5.1 Dźwięk w grach nie działa poprawnie

Mam głośniki z Creative(5.1) i kartę dźwiękową (też z Creative) lecz karta ma już parę lat i już od czasów gdy miałem pierwszy raz Windows xp zaczynał dźwięk szwankować (jak co to zawsze dobrze działa otoczenie gry, a najgorzej chodzi gadka ludzi), no to ściągłem se stery do xp z strony Creative lecz one w ogóle nie chciały sie zainstalować. Już tak od kilku lat mam. Ehhh i nie wiem co zrobić może ktoś mi doradzi co i ja ??

Nazwij temat konkretnie. Temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Podaj dokładną nazwę karty, być może istolowałeś sterowniki nie do tej co trzeba.

Te stery ze stronki rzeczywiście nie zainstalują się dopóki nie zainstalujesz wpierw sterów z płytki, przynajmniej u mnie występuje taki myk (może masz podobnie). Nie napisałeś jakiego masz tego Creativa, ale może spróbój napierw poszukać obrazu płytki instalacyjnej na necie (jeśli takowej nie posiadasz). Nie gwarantuję że pomoże ale można spróbować.

p.s. sprawdź jaki dokładnie masz model tej karty (najlepiej odczytując kod produktu który widnieje w górnym-prawym rogu lamiatu), np moja: sb0100 - SoundBlaster Live!, i podaj może to ułatwi podpowiedź innym posiadaczom karty takiej jak twoja…

No to jak tak to mój model karty dźwiękowej to SB0220 SBLive! 5.1 Digital

Nowe SB LIVE 5.1 SB0220 chodzą tylko ze sterami z dołączonej płyty lub na sterach "kx project" na innych nie udało mi się odpalić karty. Dowiedziałem się, że taka jest polityka firmy creative w związku z częstymi przypadkami przerabiania programowego SB LIVE 5.1 na AUDIGY![/code]




Więc to tak działa :/



PS. Polecam ten mod przeróbki SB LIVE na AUDIGY(więcej opcji). Wszystko co potrzebne + te nieszczęstne sterowniki tu:

[code]http://kpush.tripod.com/tweaking/id33.html

a z którego linku to sie pobiera jak z dwóch pierwszych (bo mi sie tak zdawało) to nie działają, a może tą beta wersje bo tylko ten link działa ;] ??

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 15:29 został dopisany post przez Bondab

Proszę niech ktoś mi pomoże, bo na tej stronie nic niema działającego może jest jakaś inna strona z tym, z góry dziękuje za pomoc.

Witam ponownie!

Modyfikacja jednak wymaga bardziej zaawansowanej znajomości komputera :wink:

Zainstaluj te sterowniki, z nimi nie powinno być problemu:

http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en

Problem z sterownikami do SB Live! jest tak powszechny, że prawie każda osoba, która nie ma orginalnych steowników ma problem. Jak powyższe stery nie zadziałają bedziemy dalej myśleć, ale powinno wszystko śmigać.

Nie no wiesz z tamtymi sterami by też nie było problemu jakby w ogóle szło je ściągnąć , bo znajomość z kompem mam :slight_smile: . No a druga rzecz jest taka no oryginalne stery też mam tylko jak pisałem za pierwszym razem to przestały dobrze działać na XP heh . No ale sprawdzę te stery ale to jak sie wyśpię bo teraz niemam sił. Napisze czy pomogło czy nie.

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 23:12 został dopisany post przez Bondab

No spoko w kxproject działa już poprawnie w grach, ale heh teraz nie da sie np. subwoofera tylko pogłośnić by mocniej dawał tylko trzeba wszystkie głośniki heh cóż zawsze musi być coś nie tak ale cóż ważne że w grach nie milczą dzięki za pomoc ;]

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 10:44 został dopisany post przez Bondab

Zauważyłem dziś następne dwa minusy ehh, hxproject ma w ustawieniach ustawione 2.1, a jak tak jest to źle jest rozplanowany głos bo jak test jest tylnych głośników to wszystkie głośniki dają znać, a jak ustawie na 5.1 to jest tak jak w standardowym programie. No i druga rzecz jest taka że nie wykrywa mikrofonu, a to jest po części potrzebne. No i najbardziej mnie boli to że teraz subwoofer słabo daje. Teraz już niewiem co robić gdy w muzie lepiej jak standardowy był program a jak w grach to ten heh. Może znajdziesz jakieś inne rozwiązanie co ?? ;] Będę ogromnie wdzięczny.