Sp-2

Witam,

mam pytanie?..czy koniecznym jest instalacja SP-2 jesli mam zainstalowany antywir i firewall (w/g opini userow b.dobry zestaw). Wyczytalem rozne opinie i mam dylemat?..czy nie “zamuli” kompa, ktorego “sile” okreslam na 2 i 1/2 w skali 5. Okroilem winde wiec poki co na tym zestawie dosc gladko sobie radzi. Dzieki za pomoc

pozdrawiam

w SP2 są dodatkowe łatki poprawiające bezpieczeństwo warto zainstalować

Ja rownierz przychylam sie abys jednak zainstalowal SP2 polepsza bezpieczenstwo mimo ze posiadasz AV i Firewalla 8)

super refleks… ale nie o to pytalem…

SP2 to większe bezpieczeństwo i stabilność systemu, ale niestety większy apetyt na zasoby komputera :slight_smile:

No to o co :o

P.S Napisz jescze paramatry to moze cos nam rozjasni czy bedzie bardzo zamulac ci kompa :stuck_out_tongue:

dzieki DUCH…rozumiem…wiec jednak zabiera znaczaco zasoby…coz sprobuje i podziele sie swoimi uwagami

pozdrawiam

więcej zasobów pobiera jeśli masz włączone centrum bezpieczeństwa a jeśli nie to spadek wydajności jest niezauważalny(oczywiście firewall systemowy też wyłączony)

Nie zgadzam się z tym, aby instalacja SP2 wpływała znacząco na wzrost pamięciożerności całego systemu. Są to bajki wyssane z palca.

nie prawda że to bajki póki nie wyłączyłem centrum bezpieczyństwa czy jak to się nazywa wzrost użycia pamięci był ponad 10 mb

Faktycznie gogantyczny wzrost. Taką różnicę w używaniu pamięci notuje się przy przesiadce z GG 6.x na GG 7.

ale gg łatwiej wyłączyć jak chcesz pograć w coś bardziej wymagającego a centrum to już nie tak szybciutko

zresztą gg 7 używa mi tyle samo pamięci co gg 6.x

ja tak samo mam gg 7 i nie odczuwam różnicy, a sp2 to konieczność wiec polecam zainstalowania, nawet najlepszy antyvir nie obroni cie jak masz dziurawy system

Powiedz jaką masz pamięć RAM.

Moim zdaniem mając 512 MB(i wyżej) RAM, przy przysiadce na SP2, nie da się odczuć, żadnego spadku wydajności systemu.

wystarczy 256 :smiley: ja mam 128 i prawie wcale nie odczuwam że mam zainstalowane SP2 :smiley:

Sprawdz. Prawda jest taka że między 6 a 7 jest ok 10MB różnicy. :smiley:

Zgadzam się z Pawkiem w 100%.

ja to sprawdziłem i jeśli już to jest te 10mb mniej a bym dał obrazek tylko chyba go wywaliłem ile żarło mi pamięci gg6 a gg 7 nieco mniej

Ale najlepiej instalować SP2 na czysty windows albo po formacie, chyba że jest płyta XP już zintegrowana z SP2 to instalujemy tylko windows bez późniejszej osobnej instalacji SP2.

najlepiej jak właśnie razem z windą z płyty idzie SP2 bo wtedy wiesz że nic nie jest zawalone albo coś a potem tylko zaktualizować system + antywir + firwall

tutaj jest opisane jak zintegrowac (nagrac plyte XP SP2)

http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp1a_cd.html

Z tego co wiem to można to tez uzyskac programem nLite.