Sp-2

(Zbigisz) #1

Witam,

mam pytanie?..czy koniecznym jest instalacja SP-2 jesli mam zainstalowany antywir i firewall (w/g opini userow b.dobry zestaw). Wyczytalem rozne opinie i mam dylemat?...czy nie "zamuli" kompa, ktorego "sile" okreslam na 2 i 1/2 w skali 5. Okroilem winde wiec poki co na tym zestawie dosc gladko sobie radzi. Dzieki za pomoc

pozdrawiam

(m89) #2

w SP2 są dodatkowe łatki poprawiające bezpieczeństwo warto zainstalować

(El Presidento) #3

Ja rownierz przychylam sie abys jednak zainstalowal SP2 polepsza bezpieczenstwo mimo ze posiadasz AV i Firewalla 8)

(Zbigisz) #4

super refleks... ale nie o to pytalem..

(Duch) #5

SP2 to większe bezpieczeństwo i stabilność systemu, ale niestety większy apetyt na zasoby komputera :slight_smile:

(El Presidento) #6

No to o co :o

P.S Napisz jescze paramatry to moze cos nam rozjasni czy bedzie bardzo zamulac ci kompa :stuck_out_tongue:

(Zbigisz) #7

dzieki DUCH...rozumiem..wiec jednak zabiera znaczaco zasoby..coz sprobuje i podziele sie swoimi uwagami

pozdrawiam

(m89) #8

więcej zasobów pobiera jeśli masz włączone centrum bezpieczeństwa a jeśli nie to spadek wydajności jest niezauważalny(oczywiście firewall systemowy też wyłączony)

(system) #9

Nie zgadzam się z tym, aby instalacja SP2 wpływała znacząco na wzrost pamięciożerności całego systemu. Są to bajki wyssane z palca.

(m89) #10

nie prawda że to bajki póki nie wyłączyłem centrum bezpieczyństwa czy jak to się nazywa wzrost użycia pamięci był ponad 10 mb

(system) #11

Faktycznie gogantyczny wzrost. Taką różnicę w używaniu pamięci notuje się przy przesiadce z GG 6.x na GG 7.

(m89) #12

ale gg łatwiej wyłączyć jak chcesz pograć w coś bardziej wymagającego a centrum to już nie tak szybciutko

zresztą gg 7 używa mi tyle samo pamięci co gg 6.x

(Avalon3) #13

ja tak samo mam gg 7 i nie odczuwam różnicy, a sp2 to konieczność wiec polecam zainstalowania, nawet najlepszy antyvir nie obroni cie jak masz dziurawy system

(Damian) #14

Powiedz jaką masz pamięć RAM.

Moim zdaniem mając 512 MB(i wyżej) RAM, przy przysiadce na SP2, nie da się odczuć, żadnego spadku wydajności systemu.

(Duda) #15

wystarczy 256 :smiley: ja mam 128 i prawie wcale nie odczuwam że mam zainstalowane SP2 :smiley:

(lazikar) #16

Sprawdz. Prawda jest taka że między 6 a 7 jest ok 10MB różnicy. :smiley:

Zgadzam się z Pawkiem w 100%.

(m89) #17

ja to sprawdziłem i jeśli już to jest te 10mb mniej a bym dał obrazek tylko chyba go wywaliłem ile żarło mi pamięci gg6 a gg 7 nieco mniej

(Krystian92) #18

Ale najlepiej instalować SP2 na czysty windows albo po formacie, chyba że jest płyta XP już zintegrowana z SP2 to instalujemy tylko windows bez późniejszej osobnej instalacji SP2.

(m89) #19

najlepiej jak właśnie razem z windą z płyty idzie SP2 bo wtedy wiesz że nic nie jest zawalone albo coś a potem tylko zaktualizować system + antywir + firwall

(Krystian92) #20

tutaj jest opisane jak zintegrowac (nagrac plyte XP SP2)

http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp1a_cd.html

Z tego co wiem to można to tez uzyskac programem nLite.