SP1 contra vLite - co wybrać, jak połączyć?

(system) #1

Właściwie trudno mi już sobie wyobrazić system Windows Vista nieodchudzony programem vLite. Trochę się z tym pomęczyłem, sporo nakląłem, ale w końcu mam tak, jak chcę: niezbyt wielki, szybki system bez zbędnych komponentów.

Problem wynikł po ukazaniu się dodatku SP1 - nie chce się on zainstalować na tak spreparowanym systemie.

Integracja SP1 z płytą instalacyjną jest wprawdzie niby możliwa, ale w sumie tak pokomplikowana, że mi się odechciewa.

Pozostają więc pytania:

1. Czy faktycznie trzeba wybierać ALBO SP1, ALBO sprawny system przygotowany przez vLite? A jeśli trzeba wybierać, to CO wybrać?

2. Czy jest może jakaś szansa, sposób, metoda, na zainstalowanie SP1 na systemie odchudzonym przez vLite?

(aero) #2

Ad 1.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o sprawności systemu, ale system po zainstalowaniu z oryginalnej płytki jest sprawny :slight_smile:

Bez formata mam go ponad rok.

Instalacja sp1 jest zalecana, dla lepszego bezpieczeństwa.

A co Ci doradzić ?

Trudno jednoznacznie powiedzieć.

Tyle osób ile się wypowie , tyle będziesz miał rad.

Ty jesteś właścicielem swojego systemu, i to Ty musisz podjąć decyzję czy chcesz mieć sp1 czy odchudzony system ....

Jeśli już zapytałeś się co wybrać, to Ci odpowiem.

Na twoim miejscu wybrał bym jednak sp1

(xeth) #3

nie trzeba wybierać możesz mieć i to i to najpierw tworzysz vlitem katalog z plikami z visty integrujesz service packa i wyłanczasz program włanczasz ponownie vlita wskazujesz folder z plikami visty jest tam juz wtedy zintegrowany service pack i mozesz już sobie przygotować instalke według własnych potrzeb :smiley:

(system) #4

Próbowałem coś takiego zrobić z vLite 1.1 ale program "nie widział" pliku SP1. Wprawdzie teraz jest nowsza wersja (vLite 1.1.6), ale... Jesteś pewien, że teraz się da? A jak to zrobić? Jakieś porady praktyczne please... :slight_smile:

(xeth) #5

na pewno sie da bo sam mam już płytę z servicepackiem zrobioną a integracja jest bardzo łatwa tylko trochę długo trwa

(pakeroso) #6

Meszuge , niemożliwe żeby vlite nie widział SP, musisz coś źle robić. Fakt integracja trwa 3-4 godz. :o

Integrować można też innym sposobem, ale jest tak skomplikowany, że nawet nie polecam Ci go czytać :razz:

(Maciej 0202) #7

A czy można za pomocą tego programu vlite zintegrować z systemem np. firefoxa ?

(Macio117) #8

Na łamach serwisu TechIT, był artykuł mówiący jak poprawnie zintegrować SP1 z obrazem visty za pomocą lini komend.

Pisany jest prostym językiem i opisany bardzo dokładnie, więc nie powinno być jak najmniejszych problemów :slight_smile:

(system) #9

Tak, teraz to jest w wersji 1.1.6 wszystko jest w porządku. A przynajmniej tak mi się wydaje. :slight_smile:

Integracja trwała 72 minuty.

Dziękuję za podpowiedzi.

W dniu 07.05.2008 , o godzinie 16:10 został dopisany post przez Meszuge

No cóż... Niestety, tylko mi się wydawało. :frowning:

Po pierwsze: integracja jest pozorna. Stare pliki nie zostały w tym procesie zastąpione przez nowe. Podczas instalacji najpierw instaluje się system (stary), a później, niejako automatycznie, rozpoczyna się instalacja SP1. Instalując system "po staremu" później musiałbym kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszy na plik instalacyjny dodatku SP1. Teraz tego podwójnego kliknięcia nie było trzeba - i to jest cały zysk z tej operacji, bo nie zauważyłem, żeby proces instalacji SP1 był krótszy niż "normalnie".

Po drugie, w związku z tak właśnie przebiegającą procedurą (najpierw system, potem SP1), wywalenie zbędnych mi elementów systemu spowodowało, że instalacja SP1 się "wysypała". Operacja utykała w momencie: "Instalowanie dodatku SP1. Etap 3 z 3, postęp 100%. Nie wyłączaj komputera". W tym momencie komp się restartuje i etap 3 rozpoczyna się od nowa. Kiedy osoąga 100% - restart... itd. itd. itd.

(Rymaniak) #10

vLite stary i nowy nie integruje Visty z SP-1. Tu jest opis jak to zrobić, wystarczy się skupić i poświęcić godzinę.

http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx ... dows+vista