SP3 dla XP - instalować, czy jeszcze nie?


(Kylek) #1

Kilka dni temu na vortalu udostępniono link do SP3 dla Windows XP, mimo że Microsoft jeszcze oficjalnie go nie wydał dla zwykłych użytkowników. Pobrałem ten SP3 i zainstalowałem. Następnego dnia pojawił się artykuł o wstrzymaniu publikacji SP3 z powodu błędu z jakąś aplikacją biznesową. Myślicie, że Microsoft wyda poprawioną wersję SP3 czy raczej poprawkę do SP3 (podobnie jak w przypadku SP1 dla Office 2007, gdy okazało się, że na niektórych komputerach SP1 nie chce się instalować)? Pytam, bo mam jeszcze kilka komputerów do zaktualizowania i nie wiem, czy instalowac SP3 w obecnej formie, czy raczej poczekać na oficjalną premierę.


(slawex1983) #2

Skoro wycofał możliwość pobrania, to raczej wyda poprawioną wersję SP3. Zresztą na db pisano, że oficjalnie załatany SP3 opóźni się


(Longhorn2009) #3

Ja zainstalowałem SP3 na swoim XP Pro i działa bez problemu. Tak jak sam napisałeś ten błąd dot. głównie klientów biznesowych więc praktycznie nie ma się czym przejmować :slight_smile:


(gbartosz83) #4

wątpię żeby wydał cały poprawiony SP3 dla XP ten sam błąd jest w SP1 dla Visty więc spodziewam się bardziej łatki dla tej aplikacji a po za tym jest to wersja RTM http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8774&Windows+XP+SP3+ukonczony+do+pobrania+za+tydzien- więc ms chyba nie będzie poprawiał SP jako całości - ja już mam sp3 zrobiłem też płytkę ze zintegrowaną instalką

BTW http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8838&Oficjalne+wydanie+Service+Pack+3+dla+Windows+XP+odlozone


(Srebrny Wilk) #5

Spokojnie instalować. Niczego nie wycofali, tylko oodłożyli ze względu na problem, który dotyczy niewielkiej liczby firm używających aplikacji Microsoft Dynamics Retail Management System.

Ów błąd będzie poprawiony dodatkową aktualizacją, a nie zmianą Service Packa.

Oto łącze do SP3 PL RTM 5122 dla WIndows XP PL, które ma się całkiem dobrze.

Jak widać jest to serwer MS.