Sp3 problem z odinstalowaniem

Witam mam problem z odinstalowaniem Sp3 z windowsa xp.

W Dodaj/Usuń programy nie mam żadnej pozycji z sp3 (mam włączone pokaż aktualizacje).

A w właściwościach systemu mam wyraźnie napisane że mam 3.

Widziałam sposób przez konsole ale nie mam zamiaru bawić się w nią bo jak znam siebie to coś zepsuje…

Macie jakąś radę aby pozbyć sp3?

być może system był “stawiany” z płytki ze zintegrowanym sp3, w takim wypadku deinstalacja jest nie możliwa

Wydaje mi się że widziałem w windows update przy sp3 napis “po zainstalowaniu aktualizacji nie będzie możliwe jej odinstalowanie”…

A jeśli sp3 jest zintegrowany z płytą z której był instalowany windows to na pewno nie da się go usunąć.

Ale interesuje mnie dlaczego chcesz usunąć sp3?

Witam,

Generalnie taki zabieg (przynajmniej z mojego doświadczenia) jest dość ryzykowny. Jeżeli uda Ci się odinstalować sp3 to może się okazać, że przestaną Ci działać (albo działać poprawnie) niektóre programy, które w czasie instalacji wymagały sp3. Poza tym może to doprowadzić do destabilizacji systemu.

Rozwiązanie jakie ja bym wybrał to ponowna instalacja XP, z płytki bez zintegrowanego sp3 (z jakimś sp2). Wtedy zawsze sp3 możesz doinstalować. I masz pewność stabilności systemu, niekoniecznie programy dadzą się niektóre zainstalować np. wymagające FrameWork3.5 (a ten chyba wymaga sp3).

Chociaż nie rozumiem czemu chcesz go odinstalowywać.

Powodzenia.