Spadający fps - grafika czy cpu?

Zastanawiam się czego przyczyną może być spadający fps - np w momencie wybuchów z 40 spada do ok 20, np w mafii 2 podczas gry jest około 40-45 fps, a w czasie jazdy samochodem spada do 25-30. Z jednej strony może to być winą obliczeń czyli cpu ale z drugiej strony gdy zrzuce grę to procesor nie jest wykorzystany w 100% a grafika na historycznym wykresie zawsze osiaga 99%.

Konfig:

-amd x2 240 @ 3,6 ghz

-ASrock M3A770DE

-ddr3 2gb

-hd 4670

-zasilacz mc400

Myslałem nad wymianą na hd4850 ale nie wiem czy grafika jest tego przyczyną, czy taka wymiana zlikwiduje problem skaczących fps-ów? Czy wymieniać grafikę, bo nie chciałbym zmienić grafy żeby efektem był przyrost średnich fps o 10-15 a dropy miały by byc takie same z powodu cpu.

Witam.

Przy tym zaasilaczu 400 W lepiej zmień na HD 5770: http://allegro.pl/radeon-hd-5770-his-1g … 23954.html

Jeżeli chodzi o wydajność w wydaniu dwóch rdzeni to prowadzą zabawki Intela…

Natomiast uważam, że w Twoim przypadku może to być wina po prostu zbyt małej mocy zasilacza, przez to sprzęt nie chodzi na full, mimo iż w systemie jak pisałeś wskazuje na niemalże stu procentowe użycie grafiki. Znajomy miał podobny problem, u niego jednak padło dodatkowe zasilanie karty graficznej. Przyda się też przejść na wysoką wydajność, do ustawienia w opcjach zasilania w panelu sterowania.

Pozdrawiam.

Zasilacz MC400 - ale jakiej firmy?

Mafia 2 to jedna z najbardziej wymagających gier aktualnie, na HD 4670 sobie po prostu nie pograsz. Zależy jeszcze na jakich detalach i rozdzielczości.

Nie no jakby zasilacz zawalał to by zwiechy były i bluescreeny a nie przycinki

napisałem mc-400 żeby nie patrzeć na markę modecom, znawcy wiedzą o co biega :slight_smile:

No tak, ale jakbyś miał bubel, to wymiana grafiki schodzi na drugu plan :wink:

Napisałeś MC-400, a teraz dużo jest nieoryginalnych zasilaczy. Nie zdziwiłbym się, jakby to była jakaś chińska podróbka, dlatego spytałem. Tak czy inaczej - zasilacz wysokich lotów nie jest, ale taki HD 5770 powinien jeszcze pohulać. W grach powinieneś odczuć różnicę. Najlepiej jakbyś jeszcze spróbował odblokować w procesorze dwa rdzenie. Jak to zrobić?