Spadający procek:/


(Konri Korn) #1

No więc tak.. od prawie 3 lat jest szczęśliwym posiadaczem AMD Athlona 2400+ XP, wszystko było pieknie, dopóki nie sformatowałem dysku i nie zainstalowałem od nowa widoswa, okazuje sie nagle! Ze mój procek to athlon 1800+ :/, pkazuje to mój komputer jak równiez program do identyfikacji sprzetu (everest) co robic?


(Canaletto) #2

Wymień bateryjkę BIOSu na nową :wink:

Lub wgraj najnowszy BIOS


(JNJN) #3

Sprawdź ustawienia procka w biosie FSB 133 i mnożnik 15.

To co pisze Canaletto - na początek wymień baterię - lub wykonaj pomiar miernikiem ma mieć powyżej 3V.


(Rsoltys) #4

Pomyśł z wymiana Baterii jest dobry, bo 3 lata o optymalny okres jej uzywania. co do BIOS.....nie zalecam, a poza tym nie sadze by do starej 3letnij płyty był nowszy BIOS niż tenktóry masz obecnie. Sprawdz jeszcze raz przy pomocy innego programy testowaego jaki masz procek. Polecam CPU-Z jest darmowy pod tym linkiem http://www.cpuid.com/download/cpu-z-135.zip Jesli i on pakże Ci Athlona 1800 to znaczy ze oszukamo Cie przy sprzedazy. Sprawdz jeszcze fakture zakupu ( jesli ja masz) jaki procek tam wpisano i czy jest wpisamy jego numer seryjny. Jesli sie nie zgadza, to zn zę cie na pewno oszukano !!


(Konri Korn) #5

Z wymiana biosu dałem sobie spokój , napięcie na bateryjce ok 3,2 wiec jest powyżeh 3 V:) W FSB było dziwnie 15 x 100 MHz czyli 1,5 GHz czyli tyle ile ma Athlona 1,8:], zmieniłem na 130 Mhz x 15 (2 Ghz) i prosze bardzo jest napis Athlon 2,4 :), troche to dziwne, napiszcie o ile istnieje takie cos, do jakiej czestotliowsci mozna w miare bezpiecznie podniesc zegar bez dodatkowego chłodzenia?


(Rsoltys) #6

Przy Athlonie w ogóle nie ryzykowałbym przetaktownia przy standadowym wiatraku. To zbyt ryzykowne, bo o przegrzanie nie trudno. Z wiekszym wydajniejszym radiatorem z użciem na nowo pasty i wiatrakiem np firmy Arctic Cooling, w zasadzie nie wiecej niż 10% szybkości znamionowej procka


(JNJN) #7

http://www.kompz.org/artykuly/sprzet_po ... rclockingu

http://www.pcworld.pl/forum/thread.asp? ... picID=9525

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=26983

http://forum.pcmaniak.pl/viewforum7-0-1 ... 4cc3ef1fd5

http://www.overclockers.pl/

http://www.tweak.pl/


(_Sylwan_) #8

czyli jak sprzedawali ci kompa to on był już podkręcany :wink: takie jest moje zdanie


(squeet) #9

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.