Spadek fps w grach, przez zasilacz?

(Logz) #1

Otóż posiadam następujący sprzęt:

Płyta główna: Gigabyte GA41M-ES2L

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9400 2,66 GHz

Karta graficzna: GeForce 9600GT 512 DDR 2

2 GB RAM

Zasilacz: iBox DR 8400btx 400W

Podczas grania w najnowsze gry np. w GTA EFLC przez jakieś 4 minuty gry mam ok 30 fps, a następnie przez ok 1 minutę fps spada do ok. 19 i tak przez cały czas. W Modern Warfare 2 gram przez jakieś 30 sekund normalnie, a później cały czas się wiesza i wyłącza grę z problemem.

Czy to może być wina zasilacza ? W tej chwili zamówiłem w sklepie OCZ Stealthxstream 500W.

z góry dziękuje. :slight_smile:

(minimen) #2

zmniejsz detale w grze to może być wina karty graficznej, ponieważ nie jest ona rewelacyjna i takie gry jak Episodes ftom Libert City napewno nie rusza na tej karcie max. Mój kolega ma gtx250 i ta gra zcina sie. To że EFLC zcina się to wina R* ALE TO ŻE cod mw2 zacina sie to wina karty. Zmniejsz detale i powinno być ok. Powinno wystarczyć wyłączenie funkcji wygładzenia krawędzi.

(Krzkaczor) #3

Raczej wątpię. Od kiedy tak się dzieje?

Jaki błąd wyskakuje w MW2?

(Logz) #4

Błąd: “Wystąpił problem z aplikacją MW2.exe i zostanie ona zamknięta.”

Dodane 12.07.2010 (Pn) 12:00

zmniejszyłem detale i nadal to samo

Dodane 12.07.2010 (Pn) 12:01

Na starym procku Core 2 Duo E4400 i płycie głównej gigabyte 945gzm-s2 chodziło normalnie

(Bambosz107) #5

Zainstaluj jakiś program do kontroli zegarów karty, sprawdź, jakie są przed grą i w czasie normalnej gry, a jakie w czasie “ścinania”. Takie historie miałem z najnowszymi sterownikami od Nvidii, zainstalowałem starsze i pomogło.

(Logz) #6

Tempera GPU przy tym spadku skoczyła do 93 'C, w domu jest 31 'C, może zasilacz akurat źle trzyma napięcie ?

(Porchekarera) #7

1.Zasilacz za słaby

2.Jest lato, i chłodzenie nie wyrabia

1. Grafika ma pamiątki ddr2 więc ścinki mogą być normalnie.

Ps. mi przy takiej temperaturze brzęczek by tak krzyczał, że bym ogłóchnął

(flaszer) #8

Czy aby na pewno gra oryginalna?

(Logz) #9

Oryginał

(Krzkaczor) #10

Dobra, zamontujesz zasilacz i wtedy pisz jeżeli będzie nadal źle. Na razie nic nie ustalimy więcej. Możesz po zamontowaniu zasilacz zostawić komputer bez osłon bocznych w celu lepszej wentylacji (pomaga).

(Logz) #11

ok

Dodane 13.07.2010 (Wt) 18:27

Zmieniłem zasilacz wszystko już chodzi normalnie. Dzięki. Temat do zamknięcia