Spadek fps w grach, przez zasilacz?

Otóż posiadam następujący sprzęt:

Płyta główna: Gigabyte GA41M-ES2L

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9400 2,66 GHz

Karta graficzna: GeForce 9600GT 512 DDR 2

2 GB RAM

Zasilacz: iBox DR 8400btx 400W

Podczas grania w najnowsze gry np. w GTA EFLC przez jakieś 4 minuty gry mam ok 30 fps, a następnie przez ok 1 minutę fps spada do ok. 19 i tak przez cały czas. W Modern Warfare 2 gram przez jakieś 30 sekund normalnie, a później cały czas się wiesza i wyłącza grę z problemem.

Czy to może być wina zasilacza ? W tej chwili zamówiłem w sklepie OCZ Stealthxstream 500W.

z góry dziękuje. :slight_smile:

zmniejsz detale w grze to może być wina karty graficznej, ponieważ nie jest ona rewelacyjna i takie gry jak Episodes ftom Libert City napewno nie rusza na tej karcie max. Mój kolega ma gtx250 i ta gra zcina sie. To że EFLC zcina się to wina R* ALE TO ŻE cod mw2 zacina sie to wina karty. Zmniejsz detale i powinno być ok. Powinno wystarczyć wyłączenie funkcji wygładzenia krawędzi.

Raczej wątpię. Od kiedy tak się dzieje?

Jaki błąd wyskakuje w MW2?

Błąd: “Wystąpił problem z aplikacją MW2.exe i zostanie ona zamknięta.”

Dodane 12.07.2010 (Pn) 12:00

zmniejszyłem detale i nadal to samo

Dodane 12.07.2010 (Pn) 12:01

Na starym procku Core 2 Duo E4400 i płycie głównej gigabyte 945gzm-s2 chodziło normalnie

Zainstaluj jakiś program do kontroli zegarów karty, sprawdź, jakie są przed grą i w czasie normalnej gry, a jakie w czasie “ścinania”. Takie historie miałem z najnowszymi sterownikami od Nvidii, zainstalowałem starsze i pomogło.

Tempera GPU przy tym spadku skoczyła do 93 'C, w domu jest 31 'C, może zasilacz akurat źle trzyma napięcie ?

1.Zasilacz za słaby

2.Jest lato, i chłodzenie nie wyrabia

  1. Grafika ma pamiątki ddr2 więc ścinki mogą być normalnie.

Ps. mi przy takiej temperaturze brzęczek by tak krzyczał, że bym ogłóchnął

Czy aby na pewno gra oryginalna?

Oryginał

Dobra, zamontujesz zasilacz i wtedy pisz jeżeli będzie nadal źle. Na razie nic nie ustalimy więcej. Możesz po zamontowaniu zasilacz zostawić komputer bez osłon bocznych w celu lepszej wentylacji (pomaga).

ok

Dodane 13.07.2010 (Wt) 18:27

Zmieniłem zasilacz wszystko już chodzi normalnie. Dzięki. Temat do zamknięcia