Spadek fps

Dimateus - tak obserwuję ten wątek i mam wrażenie, że autor tematu przeocza co najważniejsze porady :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/James_Watt

Hej,

Cóż, widocznie niektórzy lubią męczyć się przez dłuższy czas - ale to oczywiście ich wybór. A co do sterowników, zbyt często widziałem, jak ktoś ściąga DirectX’a, rozpakowuje i gotowe - że niby zainstalowane. I często to samo przy sterownikach spakowanych zip’em… :stuck_out_tongue:

Kurcze, nawet gdyby miał prąd trójfazowy, to nie uzyskałby 650 volt. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus

sterowniki rozpakowuje winrarem, kopiuje na inna partycje niz system, formatuje partycje z systemem,instaluje winxp, a potem instaluje sterowniki.(na wszelki wypadek uruchamiam też komputer po każdym sterowniku mimo iż nie przy wszystkich pojawia sie o tym komunikat)

oj te jednostki mi sie myla :wink: ale chyba kazdy wie o co chodzi.

Hej,

I właśnie o ten zwrot mi chodzi. :slight_smile: Co przez to rozumiesz? Klikasz na setup i uruchamiasz instalację? Zbyt wiele razy spotkałem się z zachowaniem, o którym pisałem w poprzednim poście.

:arrow: Czy sterowniki instalujesz z konta z uprawnieniami administratora?

Jeśli po instalacji sterowników pozostają urządzenia, które nie działają poprawnie przez brak sterowników należy wymusić ich znalezienie. Wchodzisz do menadżera urządzeń, klikasz na danym sprzęcie i z menu wywołujesz polecenie Aktualizuj sterownik. Wybierasz opcję zaawansowaną i następnie podajesz ścieżkę dostępu do rozpakowanych sterowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus

wczoraj po raz kolejny format i instalacja sterownikow od nowa teraz nie widze bledów w menedzerze urzadzen. A instaluje po rozpakowaniu klikam setup i sie dalej samo instaluje:) instaluje z konta administratora

Hej,

A po co tyle razy formatujesz system? Czy to przynosi Ci jakieś wymierne korzyści?

Może poprzednio sterowniki nie zainstalowały się do końca poprawnie.

Czyli tutaj jest OKI.

:arrow: Czy po instalacji systemu i sterowników do chipsetu płyty głównej instalujesz też najnowsze sterowniki do reszty sprzętu - szczególnie do karty graficznej i dźwiękowej?

:arrow: Czy aktualizujesz platformę DirectX?

Pozdrawiam,

Dimatheus

cos czytalem ze przed instalacja nowych sterownikow trzeba czyscic dyski jakimis programami:) a że sie na tym nie znam to formatuje aby nie bylo bledow :slight_smile:

directX nie pamietam abym sciagal, wiec sciagnalem 9.0d wyskoczyl komunikat że mam juz taka wersje lub nowsza.

Sterowniki wszystkie ze stron sciagam,które podaliście mi w pierwszych 2 postach. (prócz plików z działu utilities)

Hej,

Zgadza się - zaleca się czyszczenie pozostałości sterowników programami w trybie awaryjnym systemu - na przykład przy pomocy Driver Cleaner’a albo CCleaner’a (tutaj możemy przeczyścić także rejestr). Aczkolwiek nowsze wersje instalatorów - przede wszystkim do kart graficznych GeForce’a czy dźwiękowych kart zintegrowanych Realtek’a - doskonale radzą sobie z wyrzucaniem wszystkich pozostałości, więc na dobrą sprawę czyszczenie jako takie nie ma już tak wielkiego znaczenia.

A cóż to za dziwna wersja? Najnowszą jest DirectX 9.0c - pobierzesz ją tutaj. I podobnie jak ze sterownikami wersję rozpakowujemy, a później uruchamiamy setup.

:arrow: Instalowałeś sterowniki w odpowiedniej kolejności - czyli najpierw płyta główna, później grafika, dźwięk i dopiero cała reszta?

:arrow: Instalujesz do systemu SP3?

Pozdrawiam,

Dimatheus

instalacja direct pomogla minimalnie lecz jednak to jeszcze nie to;/

a instalowalem w takiej kolejnosci:

NVIDIA all in 1 driver package ver: 1526

VIA high definition audio driver ver:670c

AMD Cool’n’Quiet driver ver:1.3.2_2007_AUG

NVIDIA SATA2 driver ver:10.3.0.46

potem dopiero sterowniki od karty graficznej.

Tak aktualizowalem do sp3 instalowałem też te sterowniki na win 7 32 bit lecz ten sam efekt jest.

Hej,

Kolejność instalacji jak najbardziej dobra. :slight_smile:

Z tego by wynikało, że problem leży w sprzęcie - skoro w obu systemach jest ten sam problem.

Dysk masz podłączony poprzez SATA działającym w trybie AHCI?

:arrow: Na jakim FSB działa procesor?

Pozdrawiam,

Dimatheus

az tak nie znam sie na komputerze. Mógłbyś mnie pokierować jak mam sprawdzić ten tryb ahci i jak sprawdzic ten Fsb?

Hej,

Aktywny tryb pracy kontrolera SATA sprawdzisz na przykład przy pomocy programu Speccy. W gałęzi Dyski Twarde znajduje się pole Typ SATA - właśnie tam powinien być wskazany tryb pracy kontrolera.

Jeśli chodzi o FSB to najbardziej przejrzyście ukazuje to program CPU-Z.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokladnie nie wiem o która linijkę chodzi więc zrobiłem screeny

http://img814.imageshack.us/f/beztytuupv.png/

http://img222.imageshack.us/i/beztytuu2ik.png/

Hej,

Skoro posiadasz dysk podłączony poprzez interfejs ATA nie jest konieczne instalowanie powyższego sterownika. Być może jego instalacja może nawet zwalniać wydajność systemu.

W przypadku FSB wszystko jest ustawione prawidłowo. Nawet na stronie AsRock’a posiadany przez Ciebie procesor znajduje się wśród produktów wspieranych, więc o konflikcie CPU płyta główna nie ma więc mowy…

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie jest to niestety wina sterownika;/ Jakieś pomysły jeszcze masz może?

Hej,

Przy zmianie płyty zupełnie nic nie zmieniałeś dodatkowo - dokładnie te same komponenty podłączyłeś do nowej płyty? Jeśli komponenty pozostały bez zmian oznacza to tylko jedno - że płyta główna faktycznie jest słabsza…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj tego (ostatni post) : http://www.overclock.net/amd-motherboar … oblem.html

Speedfan nie zawsze pokazuje prawidłową temperaturę, tak samo jak każdy inny program :slight_smile:

Hej,

Nie rozumiem, co ma dać wyłączenie kontroli temperatury procesora…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z tym się zgodzę (mój błąd):

ale:

miałem oryginalna płytę do sterowników karty graficznej i tam pisało, żeby instalować najpierw DX a potem sterowniki :slight_smile:

Hej,

Może i tak - ale nie zmienia to faktu, że zawsze po aktualizacji sterowników sprzętowych konieczna jest aktualizacja platformy DirectX - ta zawsze powinna być wykonywana na końcu procesu aktualizacji.

Pozdrawiam,

Dimatheus