Spadek predkosci internetu

Witam wszystkich, to moj pierwszy temat na forum - mam nadzieje ze ktos mi pomoze poniewaz jestem zdesperowany :frowning:

Posiadam internet z telewizji kablowej TOYA, 1Mbps (czyli jakies 120kb/s)

Jakis czas temu zainstalowalem router Siemens Gigaset SE505 , wszystko smigalo bardzo dobrze ale do pewnego momentu gdy transfery spadly do 40kb/s

odlaczylem wiec router ale to NIC nie pomoglo

internet bardzo zwolnil (internetowe testery predkosci dawaly na Download 440kbps a na Upload 400kbps)

wiem ze te zrodla nie sa wiarygodne dlatego skontaktowalem sie z serwisem, pan mi grzecznie powiedzial ze “musze miec wlaczonego firewalla” (z wielkim naciskiem na MUSZE)

daje sobie reke uciac ze zadnego firewalla NIE MAM, jedyny program zainstalowany to Avira antivirus…

postanowilem go usunac - nic nie dalo

wylaczylem wszystko co moglem w menadzerze urzadzen - dalej nic

wpisalem msconfig do START->RUN a potem w uslugach tez wszystko wylaczylem - tez NIC

probowalem wymienic kabel od modemu - NIC

moze ktos mi sie podpial do lacza ? :confused:

CZY KTOS WIE CO MOGE ZROBIC, oprocz format C: ???

Na 100% ktoś Ci się podpiął, jeśli nie masz firewalla. Zainstaluj sobie jakiegoś, albo włącz systemowego jeśli masz sp2.

to jest wlasnie problem, firewalla SP2 mam wlaczonego, znowu zainstalowalem Avira Antivir… to nic nie daje.

Przeskanuj komputer jakimś skanerem on-line, bo nie sądzę żeby to była wina sprzętu.

Wklej loga HJT, może masz jakiegoś syfa :twisted:

A firewall z sp2 włączony czy wyłączony nie robi różnicy, bo to firewall do dupy :lol:

jesli chodzi Ci o antywira to przeskanowalem kompa ArcaMicroScan’em…

a jesli o jakis inny skan to bylbym bardzo wdzieczny za sugestie odnosnie programow , bo ze tak powiem nie jestem juz na czasie z oprogramowaniem :oops:

Proponuję “ewido” i ewentualnie firewalla “Sygeta Personal Firewall”. A tyłka radzę windows’owską zaporą nie podcierać - strasznie piecze.

Ok, nie będę :roll: Zamiast bawić sie w skanery wklej loga HJT. Tutaj masz linka co i jak zrobić http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

ewido czyli AVG nic nie wykryl, Sygate Firewall zablokowalem wszystko oprocz http i ftp , nadal transfer zalosny :confused:

wlasnie zabieram sie za HJT , wkleje juz za chwile logi

EDIT:

oto logi

Czysto.

Poczytaj: http://forum.pclab.pl/t241820.html

Hmm, wygląda na czysty. Brak jakiegoś strasznego wirusa, poza jednym spyware, przeskanuj Ad-aware.

A masz może możliwość odpalenia jakiegoś linuxa z Live-cd ?? Sprawdziłbyś czy to wina błędów systemu windows czy trzeba szukać problemu u dostawcy internetu.

niestety nie :confused:

dziekuje wszystkim za pomoc, ciesze sie ze jest takie dobre forum :mrgreen: ale jestem juz bardzo zmeczony ta sytuacja i po prostu skontaktuje sie jeszcze raz z moim ISP, moze “razem” wyjdziemy z tego szamba :stuck_out_tongue:

No to ściąg sobie jakiś LIVE-CD, pełno tego na internecie. Potem przetestujesz i będziesz wiedział na czym stoisz. Ciekawy jestem jaki będzie finał :slight_smile:

freaq witaj na Forum :slight_smile:

Proszę, abyś stosował się do jego zasad > uzywamy tu polskich znaków w pisowni, popraw posty za pomocą przycisku icon_edit.gif

Polecam Ubuntu ściągni lub zamów.

witam ponownie :wink:

Nie pisałem niczego, ponieważ w poniedziałek bodajże internet zaczął działać sprawnie.

Niestety dzisiaj znowu nastąpił znaczący spadek i zrobiłem przed chwilą co radziliście – UBUNTU z CD i wio :smiley:

Zrobiłem następnie mały test prędkości łącza w linuxie i było OK. :confused:

To znaczy, że coś w windzie mi spowalnia łącze. Czy ktoś wie jak można to wykryć ? HiJack This nic nie pokazał, mam nadzieję że są inne metody…

sprawdź wielkość MTU :szukaj:

Pozostaje jedna rada, zostawić UBUNTU na stałe :slight_smile: