Spadek prędkości łącza z 6 mega na 2. Speedtest mówi co inne

(pihor) #1

Witam,

jak w temacie. Spadek prędkości łącza z 6 mega na 2. Speedtest mówi co inne. Pokazuje poprawne parametry, tzn pobierania 6 mega. Mam Neostradę. Mimo tego, ściagająć np po przez przeglądarkę internetową, prędkość mam tylko 2 mega. I nic się nie zmienia. Jakaś pomoc?:slight_smile:

(Konrad2652) #2

Może banalne pytanie, ale czy wiesz o tym, że większość serwerów ma ustawiony limit szybkości wysyłania danych na IP, lub gdy jest bardzo oddalony od Ciebie to tym samym szybkość transferu spada?

Spróbuj pobierać z innych. Albo buforować filmik HD na youtubie Speedtest raczej nie kłamie.

Na przyszłość pisz dokładne jednostki, bo "6 mega" niespecjalnie określa prędkość transferu. Używaj jednostek, tj. bity, bajty - różnica jest ogromna.

(Barry06) #3

A do pobierania plików używaj jakiegoś akceleratora - http://www.dobreprogramy.pl/Akceleratory-pobierania-plikow,Kategoria,Windows,18.html. Będziesz miał wtedy większe szanse na wykorzystanie pełnego łącza przy pobieraniu plików.

(pihor) #4

Zamiast 650 KB/s, pobiera 250 KB/s :slight_smile: Sprawdzałem pobierając z rapidshare-premium, więc prędkość duża. Może znów ci z neostrady coś kombinują:confused:

-- Dodane 20.04.2011 (Śr) 18:51 --

Ponawiam temat. Skorzystałem z kilku speedtesterów:) Każdy z nich pokazuje, że prędkość pobierania to 650 KB/s. Dzwoniłem do Neostrady i również mówią, że nie widzą tutaj żadnych problemów. Powiedzieli mi, ze to wina komputera. Nadal pobieram 250 KB/s zamiast 650 KB/s. Przyznam, że nie wiem co sie dzieje. Zrobiłem format dysku, zainstalowałem programy "na świeżo". Zanim jednak zainstalowałem Avire Free Antivirus i Comodo firewalll, sprtawdziłem speedtesterem prędkość - pokazywała mi 650 KB/s, a pobierając cokolwiek i z jakiekolwiek strony, to pobieranie pokazywało 250 KB/s :confused: Proszę o pomoc, bo ręce mi opadają:frowning: