Spadek wydajności i duże zużycie RAM'u

(Krissirk000) #1

Witam.

Mam laptopa Toshiba Satellite C850 z 4 Gb pamięci RAM i mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu zauważyłem spadek wydajności: pulpit dłlużej się uruchamia, tak samo jak większość programów, a często gdy chcę włączyć jakiś program wyskakuje mi błąd uruchamiania aplikacji (0xc00005)

W menedżerze zadań zauważyłem sporo procesów, których wcześniej nie było jak np. TosA2dp.exe (wcześniej nie zwracałem na to uwagii bo wydaje mi się, że to procesy od Toshiby ale wolałem napisać).

Skanowałem programem Microsoft Security essentials ale niczego nie wykrył. Dyski też defragmentowałem i dalej nic.

Menedżer zadań pokazuje mi też, że gdy mam włączone kilka aplikacji moich a resztę systemowych zużycie RAM'u wynosi ok. 50%

Jeśli o czymś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę.

Wie ktoś o co może chodzić?

(XMan) #2

Temat:

jak-zyskac-ram-t534971.html

W razie dalszych problemów:

1. przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware

Pełne skanowanie

(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)

Po skanowaniu wrzuć z niego raport.

1. wrzuć wymagane logi OTL + Extras :

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Czekaj za odpowiedzią fachowców z działu Bezpieczeństwo

(boczi) #3

Warto również sprawdzić pamięć RAM na uszkodzenia.

Memtest nagrywasz na dyskietkę, płytę etc. za pomocą np. programu BurnAware i bootujesz z niego komputer (w większości BIOS-ów klikasz F12 przy starcie aby uruchomić boot menu i wskazać, czy komputer ma się uruchomić np. z CD-ROM czy pendrive usb (removable).

(Krissirk000) #4

Dobra zeskanowałem tym Anti-Malwerem i jest poprawa wydajności (nawet spora) i nie wywala już tak często błędów o uruchamianiu programów.

Jeśli chodzi o to wyłączanie zbędnych procesów to tym zająłem się przed założeniem tematu.

Jutro może sprawdzę, czy RAM nie jest uszkodzony.

Tu jest log ze skanowania:

http://wklejto.pl/164011

(falcon89) #5

Wykonaj logi OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Napisz w dziale bezpieczenstwo-f16.html