Spadek wydajności komputera

Mam pewne pytanie. Otóż, zauważyłem (testowane na 2 komputerach) spadek wydajności po wymianie baterii na płycie (przywrócenie wartości fabrycznych BIOS-u). Zmieniłem więc FSB Clock na takie, jakie powinno być standartowo dla danego procesora. Mimo to nadal zauważam że niektóre gry, które kiedyś chodziły bezproblemowo, teraz czasami przymulają. Przykładowo CS 1.6 lub GTA: SA, spadek fps-ów jest wyraźny.

W BIOSIe są opcje „Load BIOS Setup Defaults” i „Load High Performance Defaults”. W drugim przypadku jest opis “maximum performance but with potential compatibility/stability risks”. Mimo to chciałbym wybróbować tą opcję, ale oczywiście mam pewne wątpliwości bo nie chciałbym niczego popsuć. Czy gdybym załadował tą ‘wysokowydajnościową’ konfigurację to byłoby jakieś zagrożenie uszkodzenia komputera (przegrzanie procesora itp.)? Ewentualnie które ustawienie może być przyczyną spadku wydajności, co w BIOS’ie można by było bezpiecznie przestawić tak, by wszystko chodziło najlepiej?

W razie czego dodam że komputer jest dopiero co po formacie, wszystkie najnowsze stery, brak wirusów itd.

Konfiguracja: Athlon XP 2800+ , 512 mb ram ddr, Radeon 9600 256mb.

nic się nie powinno stać, ale nie oczekuj wodotrysków