Spadek wydajności

(Konczuhhh) #1

Witam , najpierw chciałem się przywitać bo dopiero co założyłem tu konto. Mam taki problem , posiadam procesor intel pentium 4 3.00ghz , niedawno dostalem od kolegi Intel celeron d 365 3.6ghz i chciałem go wymienić , wyciągnąłem tamten i włożyłem celerona. Podłączyłem wszystko i nie włączał się monitor. Zmieniłem na tamten procesor który miałem , wszystko było tak jak wcześniej , i tu zaczyna się tytułowy spadek. Wcześniej grając w Mirror’s Edge miałem około 40-50fps , po ponownym włożeniu procesora fps spadły do 20-25. Podobnie z Counter Strike Source , wcześniej było 50-60 a teraz 15-20 fps. Możecie mi pomóc? Jeśli zły dział to prosze o przeniesienie do dobrego.

Mój sprzęt to:

Asus p5gd1-vm

intel pentium 4 3ghz

Ram 3x 512mb ddr kingston

grafika asus gts 250

zasilacz jakiś chiński ale wiem że 300w

Hyper Threading włączony.

(jakubgross) #2

Zainstalowłeś odpowiednią paczkę sterowników do nowego procesora? Zmieniałeś pastę termoprzewodzącą? Zasilacz może mieć cięzko… Pomyśl nad zakupem nowego…

PS:Za drugim razem przeczytaj dobry poradnik wymiany procesora. Trzeba to robić ostrożnie. Mogłeś coś uszkodzić. :slight_smile:

(Konczuhhh) #3

Ale kiedy ten nowy Celeron nie działał zmieniłem spowrotem na tamten który był

Mam zasilacz Modecom Feel 350w w szafce ale narazie nie będe go wymieniać

(jakubgross) #4

Może masz jakiś syf na komputerze?

Daj logi OTL oraz Extras.

(Konczuhhh) #5

Jutro przyśle bo już zeszłem z komputera :wink:

(jakubgross) #6

Ok

(JNJN) #7

Sprawdź teraz temperaturę CPU, bo może się przegrzewa?

Program Aida64, Core Temp,inne.

(mrFreeze) #8

Nie obsługuje tego procka Twoja płyta główna

http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&p=1&s=22&m=P5GD1-VM&os=&hashedid=HIaTej0gN00zmLOa

(Konczuhhh) #9

Na pc.specs.com pisało że płyta  jest kompatybilna , więc tym sie kierowałem. OTL zaczął właśnie skanować. Core temp nie obsługuje procesora ? :O. Sprawdziłem CPUID HWmonitor ,

value:67-69 stopni

min. : 57 stopni

max. : 84 stopnie

OTL skończył skanować.

Nie wiem co dzieje się z tym komputerem , było dobrze i nagle się popsuło.

OTL.Txt

Extras.Txt

(mrFreeze) #10

Procek się przegrzewa. Nic nie połamałeś zakładając chłodzenie. Pasta nałożona?

(JNJN) #11

To wysoko?, to albo, źle nałożona pasta, albo źle założone chłodzenie.

CPU ma max dopuszczalną temperaturę 73.5 stopnia.

(Konczuhhh) #12

tej pasty jak wczoraj ściągałem procesor było duuuużo. a chłodzenie mam na takie 4 bolce to nie wiem czy to można źle założyć xD.

(mrFreeze) #13

Można, można głównie te push piny połamać.

http://www.computerinternetservices.com/images/dir_2060_214025551.jpg

(Konczuhhh) #14

Zaraz to sprawdze.

(mrFreeze) #15

Wejdź do biosu i sprawdź tam temp. Raczej nie uszkodziłeś płyty bo w ogóle by się nie włączył. Sprawdź czy wszystko dobrze siedzi przewody karty. Odłącz dyski napędy i zobacz zachowanie kompa bez nich.

(Konczuhhh) #16

Ale problem w tym że nie da sie nic zrobić , jest tylko logo , komputer na nic nie reaguje

Dodam że miałem już ten problem ale wystarczyło zresetować bios , teraz nie pomaga

Jest ktoś? Jeśli tak to prosze pomóżcie. Niedlugo brat wraca a nie chce żeby wiedział o tym.

(mrFreeze) #17

Zastosuj się do tego co napisałem. Do gniazda procka nie wpadła pasta czasem? Sprawdź jeszcze raz czy radiator dobrze zapięty.

(Konczuhhh) #18

mrFreeze jesteś gość

value - 41 stopni

max - 41 stopni

min - 41 stopni

troche dziwne że wszystkie takie same ale ważne że sie komp włączył dzięki za pomoc! :slight_smile: