Spadek wydajności

Witam , najpierw chciałem się przywitać bo dopiero co założyłem tu konto. Mam taki problem , posiadam procesor intel pentium 4 3.00ghz , niedawno dostalem od kolegi Intel celeron d 365 3.6ghz i chciałem go wymienić , wyciągnąłem tamten i włożyłem celerona. Podłączyłem wszystko i nie włączał się monitor. Zmieniłem na tamten procesor który miałem , wszystko było tak jak wcześniej , i tu zaczyna się tytułowy spadek. Wcześniej grając w Mirror’s Edge miałem około 40-50fps , po ponownym włożeniu procesora fps spadły do 20-25. Podobnie z Counter Strike Source , wcześniej było 50-60 a teraz 15-20 fps. Możecie mi pomóc? Jeśli zły dział to prosze o przeniesienie do dobrego.

 

Mój sprzęt to:

Asus p5gd1-vm

intel pentium 4 3ghz

Ram 3x 512mb ddr kingston

grafika asus gts 250

zasilacz jakiś chiński ale wiem że 300w

 

Hyper Threading włączony.

Zainstalowłeś odpowiednią paczkę sterowników do nowego procesora? Zmieniałeś pastę termoprzewodzącą? Zasilacz może mieć cięzko… Pomyśl nad zakupem nowego…

PS:Za drugim razem przeczytaj dobry poradnik wymiany procesora. Trzeba to robić ostrożnie. Mogłeś coś uszkodzić. :slight_smile:

Ale kiedy ten nowy Celeron nie działał zmieniłem spowrotem na tamten który był

 

Mam zasilacz Modecom Feel 350w w szafce ale narazie nie będe go wymieniać

Może masz jakiś syf na komputerze?

Daj logi OTL oraz Extras.

Jutro przyśle bo już zeszłem z komputera :wink:

Ok

Sprawdź teraz temperaturę CPU, bo może się przegrzewa?

 

Program Aida64, Core Temp,inne.

 

Nie obsługuje tego procka Twoja płyta główna

http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&p=1&s=22&m=P5GD1-VM&os=&hashedid=HIaTej0gN00zmLOa

Na pc.specs.com pisało że płyta  jest kompatybilna , więc tym sie kierowałem. OTL zaczął właśnie skanować. Core temp nie obsługuje procesora ? :O. Sprawdziłem CPUID HWmonitor ,

 

value:67-69 stopni

min. : 57 stopni

max. : 84 stopnie

 

OTL skończył skanować.

 

Nie wiem co dzieje się z tym komputerem , było dobrze i nagle się popsuło.

OTL.Txt

Extras.Txt

Procek się przegrzewa. Nic nie połamałeś zakładając chłodzenie. Pasta nałożona?

 

To wysoko?, to albo, źle nałożona pasta, albo źle założone chłodzenie.

 

CPU ma max dopuszczalną temperaturę 73.5 stopnia.

tej pasty jak wczoraj ściągałem procesor było duuuużo. a chłodzenie mam na takie 4 bolce to nie wiem czy to można źle założyć xD.

Można, można głównie te push piny połamać.

 

http://www.computerinternetservices.com/images/dir_2060_214025551.jpg

Zaraz to sprawdze.

Wejdź do biosu i sprawdź tam temp. Raczej nie uszkodziłeś płyty bo w ogóle by się nie włączył. Sprawdź czy wszystko dobrze siedzi przewody karty. Odłącz dyski napędy i zobacz zachowanie kompa bez nich.

Ale problem w tym że nie da sie nic zrobić , jest tylko logo , komputer na nic nie reaguje

Dodam że miałem już ten problem ale wystarczyło zresetować bios , teraz nie pomaga

Jest ktoś? Jeśli tak to prosze pomóżcie. Niedlugo brat wraca a nie chce żeby wiedział o tym.

Zastosuj się do tego co napisałem. Do gniazda procka nie wpadła pasta czasem? Sprawdź jeszcze raz czy radiator dobrze zapięty.

mrFreeze jesteś gość

 

value - 41 stopni

max - 41 stopni

min - 41 stopni

 

troche dziwne że wszystkie takie same ale ważne że sie komp włączył dzięki za pomoc! :slight_smile: