Spadki FPS w grach na takim sprzęcie ?!?!?

Witam.

Mój sprzę to

Gigabyte ES3G P31

E8400

gf9600GT

1tb

4 gb ram

400w

Tak w skrócie

I teraz tak mam np. call of duty 4 gram przez sieć i nagrywam programem bandicam i gdy nie nagrywam ilośc FPS to około z 70 na fullHD a jak zaczynam nagrywac to ilość spada do 15 (niegrywalność) dlaczego tak jest jakiś inny program pomoże ??

bandicam nagrywałem

Jakiś program co nie zżera cpu w 100% bo to dlatego mam spadki FPS …

Cześć

Po pierwsze masz słabą kartę graficzną.

Po drugie masz dość słaby komputer aby jednocześnie grać i nagrywać.

Po trzecie napisz jaki masz zasilacz. Wiem że 400W ale jaka marka?

" na takim sprzęcie ?!?!?" na takim słabym.

Ten sprzęt to był dobry, tyle że 5 lat temu.

Zgadzam się z poprzednikiem.

Sprzęt jest słaby więc ma prawo zwalniać.

procesor słaby ?!?! nie zgadzam się (lepszy niż niektóre 4 rdzeniowce od amd-ka !!

Cześć

Skoro wiesz lepiej po co się pytasz? Naprawdę twój sprzęt to nic rewelacyjnego jak na dzisiejsze czasy i nie ma co się dziwić że zwalnia podczas jednoczesnego grania i nagrywania.

A taktowanie karty i jej pamięć nie świadczy o tym że jest ona dobra. No ale po co ja ci to tłumaczę :wink:

Po prostu masz słaby sprzęt jak na obecne gry (plus nagrywanie).

Tylko nie kłuć się znowu że masz mocarnego kompa i że wszystko na nim chodzi na maksa.

Tak to mało, taktowanie rdzenia i pamięci to rzecz drugo planowa.

Dzisiaj niektóre słabsze karty prześcigają mocniejsze z przed kilku lat.

A co do procka jest słaby, celerony i pentiumy prześcigają twój spójrz sobie http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-procesorow

Ok słaby :slight_smile: Ale ten ranking to wielka ściema bo jak mam kupic jakiegoś 4 rdzennego AMD-ka to wolę kupić 2 rdzennego Intela który ma wszystko w sobie i jest po prostu wydajniejszy no i droższy

Dodane 26.01.2013 (So) 0:35

A to jak bym miał coś wydajniejszego kupić to jaką kartę graficzną polecacie zastanawiałem się nad jakimś GTX-em ale jakim ??

Ile masz na kartę i musiałbyś zmienić zasilacz.

na kasa sie nie liczy ale bez przesady z nią :smiley:

a zasiłka to aż tak słaba ??

Jeśli miałoby to mieć sens to musiałbyś wymienić płytę, procesor, ram, zasilacz i kartę graficzną (miałbyś nowy komputer).

Już raz Ci mówiłem że komputer nie jest za mocny jak prosiłeś o wycene tego sprzętu ( wielkie oburzenie jak Ci ludzie powiedzieli że jest warty połowe tego co sie spodziewałeś ) a ty dalej wmawiasz sobie że sprzęt jest ultra mocny.

Musisz sie wkońcu pogodzić z tym że to nie jest i5 ani jakis i7.

Nie jest również mega słaby bo pograć na średnich myśle że można ale z nagrywać i grać wiadomo że na nim cięzko.

Sprzedaj to i buduj kompa na bardziej przyszłościowym intelu na podstawce 1155. No chyba że nie czujesz takiej potrzeby.

a mój tato ma i7 3770k 3,5 GHz i to tak u niego lata a ja zastanawiam się czy nie kupić sobie takiego samego

Dodane 26.01.2013 (So) 1:16

wydajny to ona jest jeszcze jakieś ramy ddr3 z 2000 albo wyższe dysk mam nowy zasilacz corsair jakiś z 550W chłodzenie na proca Fortis i płyta dobrana jakaś i jedziemy aaa i jeszcze jakiegoś gtx-a z 550Ti i można grać i nagrywać :smiley:

Jeśli fundusze Ci pozwalają to bardzo fajnie mieć i7 3770k ale żeby mieć super maszyne wystarczy i5 ( np 2500k, 3470 ) albo nawet i3 np 3220.

no i za 2 lata zmieniać na i7 to chyba raz a dobrze i jest komputer na 5 lat albo i dłużej to nie jest tak że nowego kompa muszę mieć tylko chcę coś nowszego … :stuck_out_tongue:

Jeśli są fundusze to mozesz oczywiście odrazu możesz brać i7 ale dużo osob robi tak że bierze na dzień dzisiejszy np i3 3220 a za 2 - 3 lata to sobie sprzeda i zmieni na i7 i to jest też bardzo dobre wyjście :).

GTX 550Ti jest nie opłacalny. Patrz tutaj. http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Kosztuje 430 zł i jest o wiele gorszy od Radeona 7770 który kosztuje dokładnie tyle samo.

Na tym teście 550ti 2500 punktów a 7770 3500 pkt, a w rzeczywistości może być to jeszcze wieksza przepaść.

aha rozumiem wydajnejszy ati

Wiesz moje podejście jest takie że AMD i ATI to wiecie co

a intel i Nvidia to porządek :smiley:

Ale coraz bardziej się przekonuję że naprawdę ati są bobre i amd też …

Chyba zmienię podstawkę na amd buldorzera zakupię 8X i gf albo radka ia mam tani i dobry

To prawda Amd jest dobre ale jak masz niski budżet. Powyżej 2000 zł opłacalny jest tylko intel. Oczywiście zależy do czego wykorzystujesz komputer bo jak do zwykłego korzystania z komputera to AMD jest spoko ale jeśli chodzi o gry i budżet 2000+ to AMD nie ma szans z intelem i nie opłaca sie kupować 8x albo buldorzerów bo to nie są procesory na sie fajnie gra ( nie mówie że sie nie da). Jeśli chcesz grać to bierz i3 / i5 / i7. Poczytaj troche to sie przekonasz.

A jeśli chodzi o karty graficzne to ze stajni “czerwonych” bierze sie karty jeśli ma sie budżet 200 - 850. A później poziom zielonych i czerwonych się wyrównuje.

Prosty przykład który podałem wcześniej. 550ti (430 zł) vs 7770 (430zł) ta sama cena a 550ti jest prawie dwa razy słabsza.

A jeśli masz na przykład na karte graficzną 1110 zł to wtedy możesz mieć juz dylemat czy 660ti czy 7950. ( chociaż ja i tak bym wybrał Radka 7950 bo jest to karta bardziej przyszłościowa)

Aha, no i nie patrz zawsze tylko na rdzenie bo np 4 rdzeniowy amd jest słabszy w grach od 2 rdzeniowego i3 ponieważ nie liczą sie tylko rdzenie lecz proces technologi w jakiej został wyprodukowany procesor, wątki, pamięć podręczna wiele innych rzeczy.

Pozdrawiam.

No wiem wiem i te argumenty miałem tłumaczyłem to sano koledze z rok temu ale on wybrał AMD jeszcze gotowca z allegro !

Mówiłem mu że kupuje jakieś No NAme ale on nie i kupił okazało się że 75% to no name i tyle z tego miał oczywiście gra na nim w bf3 gta 4 na max z prockiem PhenomII 1055T i grafiką 550Ti

Dodane 26.01.2013 (So) 15:28

ale z amd to warty uwagi to jaki jest ??