Spadki fps w grze fortnite

Na początku wszystko chodziło dobrze. Fortnite chodził w 110 fpsach bez żadnych najmniejszych ścinek. Chyba zdecyduję się na format.

Zrób HD tune HDD/victorie z wykresami prędkości i health. Czasami trafisz na dysk słabej jakości, a czasami, jako nowy, sklep da dysk ze zwrotu, z problemami jak wyżej.

Tylko jak to zrobić? W HD tune na miejscu health nic się nie pokazuje

Gra jest na hhd a pewnie ssd badasz. ;)?

Nie… gra jest na SSD (moim jedynym dysku)

W takim razie to chyba wina pamięci. Pamięci nie działają stabilnie w slotach A2 i B2. Czasami jest bluescreen, czasami restart a czasami wczytuje sie tylko 4 gb ramu. W takim razie co do wymiany? Płyta główna, procesor czy raczej pamięci?

Pozamieniaj miejsca kości RAM, na takie, jaka płyta główna zaleca. Chyba, że masz zapełnione wszystkie banki. Powinienieś też mieć podoben taktowanie we wszystkich ramach.

Płyta zaleca banki A2 i B2 a na nich komputer albo wczytuje 4gb ramu albo chodzi niestabilnie.

memory remap wyłączony? Nie robione oc ramu?

Jedyne co robione to profil xmp. Nie działał stabilnie więc zmniejszałem taktowania, opóźnienia. Poszukam memory remap w ustawieniach w biosie.

Czy na chipsecie B można robić XMP? Nie wiem szczerze.
Ale mimo wszystko wyłącz.

Można, do 2933 nawet B350 na Ryzenach 1000 chodziły. Wygląda więc, ze coś z płytą…/ramem.

Hmm nie wiem… W momencie spadku cewki i wentylatory karty graficznej na pół sekundy się zacinają ale to chyba wina tego spadku wydajności najprawdopodobniej przez ram albo płytę… Chyba będę musiał je oddać na gwarancję. No i właśnie… Jak wygląda gwarancja jeśli np zrobiłem profil xmp, nie był stabilny i zmniejszyłem taktowanie. Czy przyjmą to na gwarancję? Mają jak to zweryfikować?

Jeżeli wyłączysz X.M.P i przetaktowywanie, najprawdopodobniej nie.

Nawet o tym nie mówisz. Profil XMP jest w oprogramowaniu płyty, nie robiłeś nic niezgodnego z oferowanymi przez sprzęt funkcjonalnościami. Problemem byłoby tylko np. spalenie procka na OC. :wink:

Zależy, mam właśnie przypadek który bez znaczenia na ustawianie CL na B450 i Ryzen 1600 nie pójdzie wyżej jak 2800mhz stabilnie.

Sprawdź jakie masz temperatury w trakcie gry. Może to wina zakurzonego chłodzenia. Odpal GPU-Z, zeby działał w tle w trakcie kiedy grasz i po tym jak spadnie wydajność zamknij grę i wrzuć tu screena z pokazaną zakładką Sensors.
BTW Jaką masz wersję sterowników od karty graficznej?