Spadki fps'ów podczas grania

(Marekstachal) #1

Witam. Od jakiegoś czasu posiadam kartę graficzną Nvidia GeForce 9600GT (Gigabyte). Podczas grania np w 18 Wheels Of Steel Xtreme Trucker co jakiś czas spada mi ilość fps’ów z 100 do 20. Jednak gdy gram w Far Cry 3 to mam stałe 32 fps. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego mają miejsce takie spadki fps’ów oraz jak rozwiązać ten problem?

Z góry dzięki :slight_smile:

(Freeq52) #2

Nie ustawienia grafiki w 18 Wheel of Steel są na poziomie komputera? Ta gra ma na pewno dużo niższe wymagania niż Far Cry 3 (chociaż i tak dziwię się, że tak dobrze chodzi Ci pod tym GeForcem), więc spraw wysokość detali, wyłącz AA, filtrowanie, zmniejsz rozdzielczość. Sprawdź też czy masz najnowszą wersję gry, bo być może wyszły jakieś patche.

(Marekstachal) #3

Nie chodzi mi o konkretnie tą grę. Dzieje się tak też na kilku innych starszych tytułach i nie wiem jaka jest tego przyczyna.

(hirem) #4

Sprawdź jakie masz temperatury np. HWMonitor w idle i stresie oraz jaki masz zasilacz marka moc. Możesz zmienic wersję sterownika najpierw czyszcząc resztki po instalacji driver cleaneren czy driver sweeper w trybie awaryjnym. Na nowszy albo starszy na którym było dobrze jak pamiętasz.

(Kamilx19) #5

Jaki masz procesor ?

(Adrianixy16) #6

Przede wszystkim podaj jaki masz komputer tzn. podzespoły i MARKE zasilacza :slight_smile:

(Marekstachal) #7

Procesor: Intel Pentum Dual-Core E5400 2.7Ghz

Ram: GoodRam DDR3 PC3-10600 (1333MHz) 2Gb

Płyta Główna: Gigabyte G41MT-ES2L

Zasilacz: Take Me 400 Force 400W

Temperatury procesora:

• w spoczynku 38 °C

• w stresie 56 °C

Temperatury karty graficznej:

• w spoczynku 35 °C

• w stresie 45 °C

Zrobiłem dzisiaj update biosu, bo posiadałem jeszcze pierwszą wersję. Komputer śmiga trochę lepiej. Sprawdzę czy dalej są te spadki i dam znać. :slight_smile:

(falcon89) #8

Podłącz inny zasilacz (ten jest z czarnej listy).

(Marekstachal) #9

Sprawdziłem jak gra chodzi po wgraniu nowego biosu. Jest lepiej. Spadki nie są już aż tak drastyczne, spada do max 30 fps’ów. Zasilacza innego nie mam. Mój kumpel ma podobny sprzęt, tylko że inną płytę główną, procesor, ale taki sam zasilacz i nie ma takich problemów. A jaki byście polecali zasilacz możliwie jak najtańszy, ale dobry?

(falcon89) #10

Ile masz na zasilacz (konkretna kwota).

(Marekstachal) #11

Oj mało, coś około 150 zł.

(falcon89) #12

Na przykład Aerocool VP-450

(Marekstachal) #13

A nie dałoby się tak może max do 100 zł ? :wink:

A taki byłby dobry?

http://allegro.pl/zasilacz-bandit-450watt-120mm-big-fun-cichy-nowy-i2918862261.html

(Lewanxd) #14

Noname, na zasilaczach nie warto oszczędzać. Jest to najważniejszy obok mobo element komputera.

(Marekstachal) #15

Zauważyłem też bardzo dziwną rzecz. :o

(falcon89) #16

Napięcia sprawdza się miernikiem.