Spadki użycia karty graficznej

Witam.

Mam taki sprzęt:

Płyta główna: ASUS P8P67 LE REV 3.0

RAM: 2x2GB Kingston HyperX 1600 Mhz DDR3 CL7

Karta graficzna: ASUS GTX 560 TOP (wersja sterownika 296.10)

Procesor: Intel i7 2600k

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 80+ Modular

Obudowa: Cooler Master Elite 370

Mój problem polega na tym, że po 20-30 minutach gry doświadczam spadków użycia karty graficznej, np. w BF3 spada czasem do 50%, ale najczęściej do 0-1 %. Po tych 20-30 minutach problem występuje 2-3 razy na minutę i tak w kółko aż do restartu komputera.

Co może być tego powodem?

Pozdrawiam,

macieeks.

Podaj temperatury (sprawdzisz je programem Everest).

Zasilacz porządny więc to raczej nie on jest winowajcą…

Pokaż screen z Error Scan z HDTune, do tego screen zakładki Health i Benchmark z tego samego programu.

A jakie są temperatury karty przed uruchomieniem gry i 10 minut później?

To nie są raczej spadki użycia, a skoki częstotliwości zegarów, które są normalne w przypadku tych kart. Jeżeli komputer się restartuje sprawdź działanie wentylatora na karcie graficznej i w razie potrzeby zwiększ jego obroty. Sprawdź też czy wentylator nie jest zanieczyszczony lub pasta termoprzewodząca nie jest już niewydajna.

Jak znajdę więcej czasu to dorzucę tutaj screeny. :slight_smile:

Przed uruchomieniem gry stałe 33 stopni, w czasie gry maksymalnie 70 stopni. Po wyłączeniu gry 33-36 stopni.

Nie są to żadne skoki częstotliwości, tylko spadki użycia (potwierdza to gpu-z i msi afterburner). Komputer się nie restartuje.

@Edit: Po degradacji sterowników do pierwszej wersji obsługującej BF3 zauważyłem, że w czasie spadku fps spadły również zegary, ale tylko raz na 50 razy których doświadczyłem podczas rozgrywki.