Spadła gumka we wnetrzu nagrywarki

Witam dziś gdy wyciągałem płytę z nagrywarki zachaczyłem o gumkę

Gumka spadła, na zewnątrz nagrywarki ( jest cała)

Rozkręciłem nagrywarkę aby założyć gumkę lecz nie mogę się dostać do mechanizmu obrotowego

Rozkręciłem śrubki tylko zostały takie z taką gwiazdką o sześciu promieniach ( nie pamiętam jak się one nazywają)

Jak dostać się do mechanizmu, aby założyć gumkę?

Tam jest tylko pasek napędowy wysuwania tacki. Jak tacka nie chce wyjść to z przodu nagrywarki masz mały otwór - weź spinacz, włóż w otwór i wciśnij i delikatnie się otworzy tacka - wysuń tackę i spokojnie założysz pasek napędowy - wcześniej wyczyść koła napędowe i pasek np : spirytusem.

Najpierw muszę podłączyć nagrywarkę i dopiero włożyć spinacz czy moge jak jest odłaczona?

Możesz to zrobić i tak i tak - to jest wyjęcie awaryjne płyty CD/DVD.

Naciskam, mam otwartą nagrywarkę widzę, że coś się w środku przesuwa ale tacka nie wychodzi próbowałem lekko podważyć też nie idzie…

Jak nie idzie wysunąć ręką tacki - to masz uszkodzenie mechanizmu i raczej trzeba nowy napęd.

Dobrze rozumuję tacka to ta szufladka co się wysuwa czy cały przód?

Nie wiem jakim cudem mógł sie mechanizm zepsuć skoro tylko gumka spadła

W wielu nagrywarkach jest tak, że jeśli użyjesz za krótkiego “popychacza” do otwierania awaryjnego to tacka wysunie się tylko trochę ale blokada nie zostanie zwolniona. Do tego “popychacz” trzeba wsunąć jak najbardziej prostopadle do panela czołowego nagrywarki.

Po wysunięciu tacki należy zdjąć panel czołowy (zatrzask widoczny na drugim zdjęciu z boku nagrywarki, drugi z drugiej strony, i czasami następny na ściance górnej lub dolnej) i wtedy być może będziemy mieli dostęp do rolek paska napędu wysuwania tacki.

Czyli jest wysunięta ale jej wyjąć nie możesz? I tego nie zrobisz - wyjęcia tacki jest możliwe po pełnym rozkręceniu nagrywarki i zwolnieniu blokad, które są wewnątrz. Bez tych blokad tacka by wypadała w czasie normalnej pracy.

Aby się (być może) dostać do kółka pasowego należy zdjąć panel czołowy nagrywarki.

Możesz też zdjąć czołową nakładkę tacki - wygląda, że jest jednolita z tacką, jednak są tam zatrzaski - gdy ją odepniesz będziesz mógł całkowicie zdjąć panel nagrywarki

Odpinałem te zatrzaski, ale nie mogę zdjąć przedniego panelu

Odpinałem czyli wciskałem je do środka a potem próbowałem wysunąć przedni panel

Edit nie szło wysunąć tracka, ponieważ podczas skręcanie wpadła tam mała część której teraz szukałem ale przycisnąłem mocniej i track wyszedł razem z częścią

Edit

problem rozwiązany nałożyłem gumkę, za chwilę wypróbuje czy nagrywarka działa

Dziękuję za pomoc :slight_smile: