Spalona karta sieciowa-potrzeba sterow


(Krachi) #1

Siemanko!

mam wieeelki problem. tak więc, mam Laptopa acer aspire 3690 i w nim spaloną kartę sieciową . necik chodził normalnie tylko że przez kabel który idzie od routera do właśnie tego lapka(tak dla jasności).

zrobiłem formata, zainstalowałem na nowo windowsa xp , i nie miałem żadnych sterowników (do niczego) z wszystkim sobie poradziłem bez problemowo ( z grafika, dźwiękiem itd) po za internetem. nie wykrywa mi karty sieciowej.. i nie wiem co mam zrobić. próbowałem instalować różne sterowniki jakieś ,,Wireless intel coś tam itd. " ;d siedzę przy tym parę godzin i bez skutków. proszę o pomoc,. pozdrawiam :*


(zarazek) #2

http://www.sterowniki.poldruk.com/acer-aspire-3690-vt1378.htm Może tu.


#3

skejcik17 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Krachi) #4

Poprawione!

zarazek , a który link? Modem? czy Wireless to na dole?

(przypominam że mam spaloną kartę sieciową i potrzebuje sterowników które pomogą w połączeniu się przez internet) pozdrówka;)

edit: a sterowniki z Twojego Linka nie pomagają :frowning:

edit2: może inaczej skieruję pytanie! co potrzeba do uruchomienia internetu bez karty sieciowej przez kabel? ( wcześniej działało, po formacie nie wiem co zainstalować)


#5

Do “uruchomienia” internetu przez kabel potrzebna jest karta sieciowa przewodowa.


(Krachi) #6

a wyjaśnisz mi to trochę ? co ściągnąć / zainstalować ? bo tu tylko jakieś oprogramowanie może coś zdziałać


(zarazek) #7

Ściągnij sterownik LAN jeżeli ma to być podłączone kablem.


#8

Szukaj sterowników z “LAN” w nazwie.


(Krachi) #9

Tak więc. zainstalowałem sterowniki i problem jest taki: wchodzę w menadżer urządzeń zaznaczam właściwości karty sieciowej/ i nie ma żadnych informacji jak by nie istniała. Gdy rozwijam kartę sieciową to jest sterownik/ wchodzę w jego właściwości i jest informacja ,To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzeni. (Kod 31) " gdy instalowałem inny sterownik od innego producenta to było podobnie bo też jakaś informacja że nie pracuje poprawnie i inny (Kod **). co Wy na to? :cry:

ponawiam pytanie. to jest dla mnie bardzo wazne… #-o