Spalony napęd

Witam. Podłączyłem mój napęd DVD-RW do kolegi komputera i spalił się. Poczułem delikatny sfąd. Rozkręciłem go i zobaczyłem to, co się spaliło:

dscf1158mini.jpg

Czy da się to jakoś naprawić? Nie mam gwarancji już do tej nagrywarki. Mogę to oddać do jakiegoś fachowca? Zrobi mi to? Ile to może kosztować? Bardziej opłaca się kupić nową nagrywarkę?

Lepiej kup nową, bo pewnie sam tego nie wymienisz, a w serwisie wezmą hajs za 2 nowe :smiley: .

Czyżbyś podłączył zasilanie na odwrót ? ;

Ja tak zrobiłem wczoraj mojemu NEC’owi ale musiałem to zrobić ^^

Imo naprawa może być nieopłacalna, jeżeli wyniesie chociaż połowę ceny nowego burner’a.

A jak sądzisz? Da radę zrobić to jakiś elektryk? Mam kilku znajomych, którzy umieją lutować i znają się trochę jako tako na elektronice.

Najpierw to musisz mieć taki sam układ scalony na wymianę a prawdopodobnie jego zdobycie będzie bardzo trudne o ile w ogóle możliwe więc chyba lepiej kupić nową nagrywarkę obecnie są bardzo tanie,tak naprawdę to nie wiadomo czy jeszcze inne elementy się nie uszkodziły.

Za 80-90 masz nową świetną nagrywarkę Pioneer 215. Daruj sobie naprawę bo nawet jak się da (w co wątpię) to nie wiadomo czy będzie działać. Ze starego napędu możesz wymontować laser jeżeli to nagrywarka DVD i zrobić wskaźnik (uwaga na oczy).

Witam.Napęd do wymiany naprawa jak napisano wcześniej nieopłacalna.Nawet najlepszy elektronik ma czasami problemy z wymianą,a znam paru takich i to naprawdę dobrych,to co potrafią to mnie czasami zadziwia mimo iż też jestem elektronikiem ale nie każdy ma tak wprawne dłonie.

Nie pali mi się z kupnem nagrywarki. Na razie skombinuję od kogoś odtwarzacz DVD i to mi wystarczy. Wypłata dopiero 15-tego :frowning: