Spalony zasilacz. Jaki kupić?

(Yamamoto70) #1

Witam wszystkich. Przedwczoraj w komputerze mojego ojca spalił się zasilacz (tak mi się przynajmniej wydaje - strzeliło, komp się wyłączył i strasznie śmierdzi)

Na sprzęcie znam się raczej słabo i nie wiem jaki zasilacz muszę kupić. Nie jestem nawet pewny co do mocy. Tutaj jest zdjęcie naklejki z zasilacza:

proszę o podanie mi w przystępnej formie wszystkiego co będzie mi potrzebne do zakupu. Komputer to stary ośmioletni złom, poza dołożeniem RAM-u właściwie nie ruszany w środku.

(Marcinxpd) #2

Polecam zasilacze firmy Chieftec, sam z nich korzystam już kilka lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły :smiley:

(Cyba91) #3

Ile masz kasy na nowy zasilacz?

(Yamamoto70) #4

Wydam tyle ile będzie trzeba. Kasy mam dosyć. Nie chcę nie wiadomo jak mocnego, bo w ten komputer już i tak nie warto inwestować. Chodzi mi tylko o parametry i, jeśli komuś chce się szukać, to konkretny model. Komputer jest używany tylko do przeglądania internetu i brat wyświetla sobie na nim nuty jak gra na gitarze. Zasialacz ma być taki, żeby wszystko chodziło, ale bez jakiegoś przesadnego zapasu mocy.

(Blady2012) #5

Jakiś tani BeQuitet,Tagan lub Chieftec

(stalesz) #6

Zwróc uwagę czy to jest zasilacz typu AT,czy ATX.Skoro 8-letni to może być AT.Na etykiecie tego nie pisze.Jego moc 250 W

(Yamamoto70) #7

A gdzie mogę to sprawdzić?

(Ataserwis) #8

Nie sprawdzaj, to ATX.

Kupuj najtańszy, bo nie wiadomy czy reszta kompa ocalała. Albo najpierw sprawdź na cudzym (dowolnym) zasilaczu.

(Cyba91) #9

Racja,najpierw musisz sprawdzić na cudzym zasilaczy czy jakieś przepięcie nie poszło na inne podzespoły,podłączając kogoś zasilacz do swojego kompa bo nie ma co pieniędzt w błoto marnować.Jak będzie działał komp na cudzym zasilaczu to wtedy możemy porozważać nad kupnem jakiegoś tańszego zasilacza ale i takiego co żeby Ci nie padł za jakiś czas :wink:

(Piotrek_20) #10

do takiego komputera - złoma jaki posiada twój tata, wystarczy Modecom Feell 400W, którego odddam Ci nowego za darmo (nie będe musiał płacić za złomowanie :))