Spalony zasilacz. Jaki kupić?

Witam wszystkich. Przedwczoraj w komputerze mojego ojca spalił się zasilacz (tak mi się przynajmniej wydaje - strzeliło, komp się wyłączył i strasznie śmierdzi)

Na sprzęcie znam się raczej słabo i nie wiem jaki zasilacz muszę kupić. Nie jestem nawet pewny co do mocy. Tutaj jest zdjęcie naklejki z zasilacza:

http://img17.imageshack.us/img17/1529/zasilaczntn.jpg

proszę o podanie mi w przystępnej formie wszystkiego co będzie mi potrzebne do zakupu. Komputer to stary ośmioletni złom, poza dołożeniem RAM-u właściwie nie ruszany w środku.

Polecam zasilacze firmy Chieftec, sam z nich korzystam już kilka lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły :smiley:

Ile masz kasy na nowy zasilacz?

Wydam tyle ile będzie trzeba. Kasy mam dosyć. Nie chcę nie wiadomo jak mocnego, bo w ten komputer już i tak nie warto inwestować. Chodzi mi tylko o parametry i, jeśli komuś chce się szukać, to konkretny model. Komputer jest używany tylko do przeglądania internetu i brat wyświetla sobie na nim nuty jak gra na gitarze. Zasialacz ma być taki, żeby wszystko chodziło, ale bez jakiegoś przesadnego zapasu mocy.

Jakiś tani BeQuitet,Tagan lub Chieftec

Zwróc uwagę czy to jest zasilacz typu AT,czy ATX.Skoro 8-letni to może być AT.Na etykiecie tego nie pisze.Jego moc 250 W

A gdzie mogę to sprawdzić?

Nie sprawdzaj, to ATX.

Kupuj najtańszy, bo nie wiadomy czy reszta kompa ocalała. Albo najpierw sprawdź na cudzym (dowolnym) zasilaczu.

Racja,najpierw musisz sprawdzić na cudzym zasilaczy czy jakieś przepięcie nie poszło na inne podzespoły,podłączając kogoś zasilacz do swojego kompa bo nie ma co pieniędzt w błoto marnować.Jak będzie działał komp na cudzym zasilaczu to wtedy możemy porozważać nad kupnem jakiegoś tańszego zasilacza ale i takiego co żeby Ci nie padł za jakiś czas :wink:

do takiego komputera - złoma jaki posiada twój tata, wystarczy Modecom Feell 400W, którego odddam Ci nowego za darmo (nie będe musiał płacić za złomowanie :))