Spam na poczcie

(Scypion) #1

Witam,

Od niedawna musiał zabrać się za prowadzenie strony www w swoim miejscu pracy. Z tym problemów nie mam najmniejszych. Problem w tym że do nadsyłania materiałów wszyscy wykorzystują mój oficjalny adres e-mail. Po miesiącu ilość spamu na pocztę wzrosła o ok. 500% , może więcej. Meile pobieram gmailem z mojej oficjalnej skrzynki. Większość ląduje w spamie ale raz na jakiś czas w spamie znajdzie się wiadomość ważna czyli filtr działa w 95% co daje rezultat że i tak muszę przebijać sie przez 40 wiadomości dziennie dla tych 5%. Czy istnieje możliwość dodania zdefiniowanych domen aby odrazu były usuwane, bez przechodzenia do spamu.

Oczywiście sprawę pewnie by poprawiło szkolenie z zakresu bezpieczeństwa komputera i sieci. Ale szczerze pewnie sam musiałbym to prowadzić (aby mieć pewność że coś to da) a wtedy i przygotowywać materiały, dla niektórych takie krok po kroku w stylu kliknij tu i tu aby zrobić to i to (+ screeny). Po prostu widzę po wiadomościach że brak elementarnej wiedzy o ochronie danych wśród reszty pracowników np. e-maile z portali randkowych.

Proszę o jakieś rady zanim sytuacja wymknie się spod kontroli.

pozdrawiam