Speawdzenie parametrów łącza - czy pójdzie większa szybkość

Mode:	ADSL_2plus

Traffic Type:	ATM

Status:	Up

Link Power State:	L0 


 	Downstream	Upstream

Line Coding(Trellis):	On	On

SNR Margin (0.1 dB):	221	240

Attenuation (0.1 dB):	270	91

Output Power (0.1 dBm):	192	121

Attainable Rate (Kbps):	17716	1248


 	Path 0 Path 1	 

 	Downstream	Upstream	Downstream	Upstream

Rate (Kbps):	7488	637	0	0

w ogóle nie wiem, jak się czyta takie dane :slight_smile: Poprosiłbym o komentarz. Dziekuję

No właściwie 17 Mb/s jest osiągalne.

na pewno?:slight_smile:

Teoretycznie tak, ale jak to jest w praktyce wszyscy wiedzą ;]

realnie koło 14Mb

jaki masz router?

tp link td-w8960n

Ja to bym najpierw przeszedł na 10 Mb/s, żeby zobaczyć jaki zostanie margines szumu, bo routery wyliczają to niekoniecznie poprawnie. U mnie przy zmianie z 6 na 10 Mb/s SNR spadł z 21,4 na 12,7 dB, a mam sporo niższe tłumienie i tym samym wolniejszy spadek SNR.

mam ten sam router i Attainable Rate (Kbps) podobne jak u ciebie średnio 17800 a synchronizacja jest ok 15900 snr ok 8/9dB to daje mi niecałe 14M żeby mieć więcej to już muszę zmniejszać margines

ok dzięki =)

a czy router tp link td-w8960n ma opcje connect i disconnect w celu szybkiej zmiany IP, czy musze rozłączać wyciągając kabel?

restart routera przez przeglądarkę zakładka mangement i rebot i jest inne ip

Razem ze zmianą synchronizacji i restartu całego routera - nie o to chodziło.

Trzeba poszukać gdzieś w zakładce WAN itd, może się znajdzie.

om to chodzi, ale nie moge tego zlokalizowac. moze ktos ma taki routern i wie jak to sie robi?

poczytaj ten wątek to może ci to w jakiś sposób pomoże ale tu chyba też jest ponowne łapanie synchro

http://peb.pl/sieci/285586-restart-rout … ypt-7.html

w zakładkach wan nic nie ma żadnego reconecta w starszych tp-linkach pamiętam że coś takiego było

w JDownloaderze można też skrypty do tego tworzyć może ma ktoś jakiś pomysł na to?