Specyficzna konfiguracja TP- Link oraz ZTE Combo

(Tasior Milan) #1

Witam serdecznie!

Jestem nowym (starym) użytkownikiem tego forum, chciałem się zwrócić do Was z problemem, którego nie jestem w stanie rozwiązać. Przejdę do meritum: Posiadam w domu komputer stacjonarny z internetem (Neostrada), do którego jest podłączony modem ZTE Combo 831All. Pewnego dnia mój młodszy brat zakupił laptopa. Także zostałem poproszony o "stworzenie" WiFi w domu. Dodam jeszcze że przytaszczył ze sobą router TP-Link WR842ND. Szukałem, googlowałem jak podłączyć to "cudeńko" po wielu godzinach, znalazłem artykuł mówiący o tym że ten router nie nadaje się do w/w ZTE i nie będzie funkcjonował jako 'przekaźnik'. Próbowałem analogicznie połączyć te dwa routery. Końcem końców udało się ZTE podłączony był od zawsze kablem USB do stacjonarki, natomiast ja kablem ethernet nr.1 połączyłem ZTE z TPlinkiem, ethernet przejął funkcje WAN. Z Portu 1 Tplinka kolejnym kablem Ethernet połączyłem go z komputerem stacjonarnym.Wszystko działało bardzo dobrze. I tu powstaje właśnie problem, gdyż brat coś próbował kombinować i porozpinał to wszystko, ba konfiguracja routerów również została utracona. Próbowałem zrobić tak jak opisałem wyżej i spotkałem się z trzema problemami:

1. Internet jest tylko na komputerze stacjonarnym

2. Internet jest tylko przez WiFi,

3. Nie ma internetu wcale.

Stąd moje pytanie czy ktoś mógłby mi napisać co robię źle lub co przeoczyłem? Czy jest jeszcze jakieś alternatywne podłączenie tego wszystkiego ?

Z góry dziękuję nawet za drobną wskazówkę :slight_smile:

(struart) #2

http://img18.tablica.pl/images_tablicapl/68580233_2_644x461_modem-combo-zte-831-all-adsl-zxdsl-uzywany-neostrada-zdjecia.jpg - tak on wygląda z tyłu ? :slight_smile:

Jak tak to kabel podłącz do Ethernet a jego drugi koniec do portu WAN w TPLINKU.

Do ADSL oczywiście kabel z linią telefoniczną :slight_smile:

W TPLINKU w ustawieniach WAN ustaw go na AUTOMAT(Dynamic IP). W ten sposób ZTE da IP dla TPLINKA, a ten będzie dzielił neta po wifi i swoim switchu.

Tyle powinno wystarczyć jeżeli mówimy o totalnie domyślnych ustawieniach na TPLINKU.

(Tasior Milan) #3

Tak dokładnie taki router:)

Widzę że rozwiązanie mojego problemu było niezmiernie banalne. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc! Wszystko działa tak jak wcześniej!

Pozdrawiam!