Speed Touch 608 WL przekierowanie portów


(Alan Elektro) #1

Witam serdecznie!

Ten temat jest kontynuacją tego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=15&t=205487

założyłem nowy temat ponieważ tamten temat się "rozciągnął".

Dokańczając tamten temat, znalazłem kluczyk od "budki" w pracowni, w niej też znalazłem router Speed Touch 608WL, w szkole jest prawdopodobnie DSL,

Chciałbym przekierować port 80 i 21 (od FTP) na serwer, (adres jest w temacie w powyższym linku), serwer ma adres wewnętrzny, na nim jest Microsoft Server 2003 Small Bisnes, i na nim chciałem odpalić stronę szkoły, jednak by to zrobić muszę w 608WL przekierować porty.

Ma ktoś może z Was taki sprzęcior i wie jak przekierować porty, oraz czy jest to możliwe, bez interwencji Telekomunikacji, ponieważ jak doczytałem standardowo otrzymując od TPSA taki modemo-router (a w tym wypadku był otrzymany) TP zakłada użytkownika z ograniczonymi prawami (w konfiguracji).

Jaki jest też adres do konfiguracji?

dodam że w Internecie każdy pisze inny, (i wcale nie twierdzi że zmieniał), oto lista propozycji:

mi się wydaje to śmieszne bo co znajdę jakoś stronę (a jest cienko o przekierowaniu portów na tym urządzeniu), to inny adres...

a sprawdzić je będę mógł dopiero jutro

oraz pytanie, jak sprawdzić jaki jest adres konfiguracji jeżeli nie znam go?

za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję

pozdrawiam


(Dimatheus) #2

Witaj !!

Obstawiałbym na 192.168.1.1 lub kombinacje w stulu 192.168.X.Y, gdzie X i Y to cyfry 1,2 lub 0.

Sprawdzenie adresu to jedno, ale dostanie się do panelu, to drugie. Skoro nie znacz adresu konfiguracji, to i nazwy użytkownika i hasła zapewne też. A w takim wypadku zostaje tylko jedno - kontakt z TP.

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Bolo92) #3

Start>Cmd>ipconfig /all i sprawdzasz bramę domyślną, wpisujesz ten adres w przeglądarce i powinna się otworzyć strona tegoż urządzenia. Napisz czy masz dane do zalogowania.


(Alan Elektro) #4

adres to:

10.0.0.1

mam hasło i nazwe użytkownika jako :basic, bacic, które znalazłem w Internecie, nie można na tym sprzęcie zalogować się inaczej (przynajmniej nie znam haseł, w każdym bądź razie TP nie dało ich - przyjechali chłopcy od TP i założyli tyle było gatki)

w zasadzie czytałem iż jest to nie możliwe, ponieważ ta funkcja na użytkowniku basic jest wyłączona i że mogą to zrobić tylko ludzie od TP, jednak może da się przekierować jakoś cały ruch na wyznaczony adres w sieci wewnętrznej?