Speed Touch 608 WL przekierowanie portów

Witam serdecznie!

Ten temat jest kontynuacją tego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=15&t=205487

założyłem nowy temat ponieważ tamten temat się “rozciągnął”.

Dokańczając tamten temat, znalazłem kluczyk od “budki” w pracowni, w niej też znalazłem router Speed Touch 608WL, w szkole jest prawdopodobnie DSL,

Chciałbym przekierować port 80 i 21 (od FTP) na serwer, (adres jest w temacie w powyższym linku), serwer ma adres wewnętrzny, na nim jest Microsoft Server 2003 Small Bisnes, i na nim chciałem odpalić stronę szkoły, jednak by to zrobić muszę w 608WL przekierować porty.

Ma ktoś może z Was taki sprzęcior i wie jak przekierować porty, oraz czy jest to możliwe, bez interwencji Telekomunikacji, ponieważ jak doczytałem standardowo otrzymując od TPSA taki modemo-router (a w tym wypadku był otrzymany) TP zakłada użytkownika z ograniczonymi prawami (w konfiguracji).

Jaki jest też adres do konfiguracji?

dodam że w Internecie każdy pisze inny, (i wcale nie twierdzi że zmieniał), oto lista propozycji:

mi się wydaje to śmieszne bo co znajdę jakoś stronę (a jest cienko o przekierowaniu portów na tym urządzeniu), to inny adres…

a sprawdzić je będę mógł dopiero jutro

oraz pytanie, jak sprawdzić jaki jest adres konfiguracji jeżeli nie znam go?

za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję

pozdrawiam

Witaj !!

Obstawiałbym na 192.168.1.1 lub kombinacje w stulu 192.168.X.Y, gdzie X i Y to cyfry 1,2 lub 0.

Sprawdzenie adresu to jedno, ale dostanie się do panelu, to drugie. Skoro nie znacz adresu konfiguracji, to i nazwy użytkownika i hasła zapewne też. A w takim wypadku zostaje tylko jedno - kontakt z TP.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Start>Cmd>ipconfig /all i sprawdzasz bramę domyślną, wpisujesz ten adres w przeglądarce i powinna się otworzyć strona tegoż urządzenia. Napisz czy masz dane do zalogowania.

adres to:

10.0.0.1

mam hasło i nazwe użytkownika jako :basic, bacic, które znalazłem w Internecie, nie można na tym sprzęcie zalogować się inaczej (przynajmniej nie znam haseł, w każdym bądź razie TP nie dało ich - przyjechali chłopcy od TP i założyli tyle było gatki)

w zasadzie czytałem iż jest to nie możliwe, ponieważ ta funkcja na użytkowniku basic jest wyłączona i że mogą to zrobić tylko ludzie od TP, jednak może da się przekierować jakoś cały ruch na wyznaczony adres w sieci wewnętrznej?