Speedfan 4.45 i wentylator na Radeonie

Witam

Zainstalowałem najnowszego Speedfana (4.45) z pełną obsługą kart graficznych AMD. Program działa jak należy, pokazuje temperaturę GPU, pozwala sterować wentylatorem na grafice i tu pojawia się problem. Mianowicie, gdy jest uruchomiony, to karta graficzna przestaje sterować swoim wentylatorem i po włączeniu gry nie przyspiesza jego obrotów. Muszę ustawić wszystko w speedfanie, a wolałbym, żeby sama się tym zajmowała tak jak do tej pory. Proszę o pomoc.

Właściwie to sam sobie trochę odpowiadasz… Zastanów się po wuj ci ten program jest potrzebny? A już w ogóle po co ma pracować ciągle i w tle? Elektronika na karcie graficznej i mobo doskonale sobie poradzi sama z tym, żeby wentylatorki pracowały jak najwydajniej i jak najoptymalniej. Jeżeli już jest potrzeba użycia czegoś w stylu SpeedFana, to chyba tylko w sytuacjach awaryjnych, żeby sprawdzić co i dlaczego się dzieje.

No cóż. Ja wiem lepiej, czy jest mi potrzebny, czy nie. Dlaczego założyłeś, że jest inaczej? Mam w obudowie dwa wentylatory, które przez większość czasu są całkowicie nieaktywne, a speedfan włącza je po przekroczeniu 50 stopni przez CPU.