Speedfan a Bios

(Uttecht) #1

Witam

co jest bardziej wiarygodne Bios czy speedfan?? W biosie mam temp na procesorze 63-65 (normalnie) przy graniu w Ski Challenge ok70stopni a w speedfanie 44(narmalna praca-załaczony sam system i speedfan). Wydaje mi się że w biosie jest bardziej wiarygodna bo komp się czasem sam wyłączy przy graniu w gry.

Zasilacz Tagan - napiecie w normie. Procesor Athlon 2000+ cooler Arctic z ręczną regulacją ustawioną na 2900obrotów, pasta na procesorze to arctiv silver.

Pozdrawiam

(matiit) #2

nie za duza temperatura??

(Uttecht) #3

zrzuty

15rz2.jpg

pict39590ny.jpg

(Mayster X) #4

no troszku duza...... jesli komp ci sie wylancza przy pracy to zalatw sobie jakis dodatkowy wiatraczek albo cos bo.... :smiley:

(Uttecht) #5

problem w tym że w obudowię są już 2 dodatkowe 8cm ale to jak widać nic nie daje. Wymianiłem już paste na arctic silver i to też nic nie dało.

(JNJN) #6

Pamiętaj pastę nakłada się jak najcieńszą wartwę na rdzeń procka.

A może to przekłamanie czujnika płyty.

Jak dasz palec na cooler(radiator) to parzy,jak nie to OK.

Dokładny pomiar termometr cyfrowy z czujnikiem lub termoemtr na podczerwień i pomiar bezpośrednio na radiatorze coolera.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 5&start=15

(lazikar) #7

Bios.

Możesz miec uszkodzony czujnik. :frowning:

(Uttecht) #8

Czujnik płyty raczej nie bo z inną płytą też jest taka sama lub podobnie wysoka temperatura. Co do temperatury to postaram się ją zmierzyć termometrem:-)