SpeedFan - dziwne wyniki

(WooQash) #1

Przed chwilą z ciekawości zainstalowałem program SpeedFan i zauważyłem dziwne wartości m.in.

speedfan.jpg

napięcie +12V: ~4V chodzi od 3 do 5.

napięcie -12V: ~-16

napięcie -5V: ~-7

Głownie te wartości mnie zaciekawiły i zaniepokoiły. Moja zasiłka to Chieftec GPS-400AA-101 A. Nie zauważyłem żadnych dziwnych zachowań komputera, czy systemu. Komputer nie jest w żaden sposób podkręcony czy coś by miały być w sumie podwyższone wyniki. Może to normalne i niepotrzebnie sieję panikę

(McDracullo) #2
  1. Programy są uniwersalne - przetwarzają dane z każdego rodzaju układu wbudowanego w płytę główną (a jak coś jest do niczego to jest...)

2. Układ wbudowany w płytę główną jest tani, ciężko więc mu poprawnie ustalić wartości napięć.

3. Mierzyć należy w ten sposób: http://overclock.pl/Articles/ShowAll/Id ... aczach_atx

(suchmen) #3

U mnie na sprzęcie w opisie jest podobnie i wartości ciągle się zmieniają (chodzi o te +12V i -12V) w zależności jak pracuje procesor-z większą mocą lub z mniejszą. Co sekunda-2 się zmieniają i myślę, że zmiana jest z powodu może oszczędności energii w układzie q6600? Nie wiem ale nigdy nic się nie działo złego więc to olałem. W biosie mam przy napięciach wszędzie napisane "OK"