SpeedFun- Od czego temperatura

Witam mam pytanie od czego jest temperatura “temp3” ?

http://img159.imageshack.us/img159/1943/54691901oq1.jpg

Takie temperatury mam bez stresu + wliczając w to że w Ntune siła wiatraka jest ustawiona na 100% co daje głośne chodzie komputera. Co zrobić ?

84st? Wodę można tam gotować.

Ikonka wskazuje że coś się pali więc ja bym poszukał dymu w obudowie

Ja się pytam od czego ta temperatura ;<

To że tam jest ikona że coś się pali to nie znaczy że dym -__- tylko za wysokoa temperatura tylko nie wiem czego.

zobacz everestem (dostępny w wortalu)

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

Ja bym obstawiał procek karty graficznej.

A ja stawiam na monitor. Często monitory w programach typu Speed… czy Everest są pokazywane jako AUX a jeszcze częściej mają takie temperatury.

Od karty graficznej są te “Core” przynajmniej taka sama temperatura jest w Ntune i w Speedfun…

Procesor karty gfx nie był podkręcany, sam procesor też nie, rzeczywiście karta graficzna jest gorąca tak jak pokazuje ntune, gdy ustawiam wiatrak na 100% bez stresu jej temp wynosi 38 w stresie nie sprawdzałem lecz jak się domyślacie taakie ustawienie wiatraka powoduje straszny hałas… 50% jest ok temp 40 bez stresu. To od czego jest ta temp ? Dysk napewno nie… procesor też raczej nie… moja płyta głowna to Gigabyte. I jescze jedno pytanie bo nie chce tworzyć nowego tematu, po kilku dziesięciu minutach gry, gra się zawiesza czym to jest spowodowane ? Nie jest to tylko w jednej grze, no może nie po kilku dziesięciu czasem się wgl nie zawiesi ale czasem po 40-1h gry… w czym tkwi problem ? Zbyt wysoka temp. karty graficznej ? Czytałem ze słabsze karty graficzne mają dużo wyższe temp i nie przeszkadza im to. Crysis np. wyszystkie detale na wysokie + AA x8 bez zacięcia działa ale właśnie czasem się zawiesza np… tak samo jest jescze z inną grą… Procesor AMD Phenom 9750, 4GB DDR2 800mhz Kingston. Pozdrawiam i dziękuje.

Edit:

Nowy screen z Everesta.

clipboard02ay7.jpg

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 12:08 został dopisany post przez mieszkos

Przepraszam za [2] post, ale czy ktoś coś wie ?

kliknij configure i w pierwszej zakładce znajdź temp3 i napisz co jest w “sensor”

clipboard02ud7.jpg

Oto screen.

Ja jak mierzyłem to temp 3 to był chyba procek.

Ok, gry się już nie zawieszają, zainstlowałem najnowsze sterowniki z nvidia.pl i jest ok, ta temperatura nie wiem od czego, lecz od procesora napewno nie, bo jak wyżej dałem screen ma wiele niższą temperaturę : )) dotykałem w komputerze ręką wszystko co mogłem i nie czułem żeby coś miało 84 stopnie. W sumie jak już temp mam wporządku temat można usunąć.

Jeśli cos takiego miałes a nic gorące nie było to pewnie czujniki masz zepsute.

Ja tez mam ciekawe temperatury: http://img403.imageshack.us/my.php?image=tempbm5.jpg

Co to moze byc te AUX ?

Wartość blędna.

Lepiej używajcie Everesta

Everest też błednie nieraz pokazuje. Mi w SpeedFan temperatury pokazuje prawidłowo (potwierdzone czujnikami ze Scythe Kaze Master).

No niestety żaden program nie bedzie pokazywał nie omylnie trzeba się z tym liczyć i używać tego który zawsze jest bliżej prawdy

ponoć CoreTemp pokazuje prawdziwe temperatury… ale żadnemu programowi tak naprawdę nie można ufać :wink: