Spigot searchsettings.exe i applicationupdater.exe

Witam

Od niedawna te dwie ‘aplikacje’ są na moim dysku, jedna zmienia domyślną wyszukiwarkę w Chrome na yahoo, druga pracuje cały czas w tle i nie da się tych rzeczy usunąć z dysku. Próbowałem cccleaner, usunąłem toolbar, z którym najprawdopodobniej śmieci dostały się na dysk (w moim przypadku chyba youtube downloader toolbar), ale one zostały. Proszę o pomoc jak pozbyć się tego ustrojstwa.

Wykonaj logi programem OTL i podaj linki do wklejek na forum.

Przeskanuj w trybie pełne skanowanie tym

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Udało mi się jednak samemu usunąć śmieci.

Po zakończeniu procesu applicationupdater.exe w menedżerze zadań, udało się usunąć z dysku oba śmiecie: jeden jest w program files, drugi w program files/common files/spigot. Nie pojawiły się z powrotem w żaden sposób, czyli problem rozwiązany.

Przypomnę, że wcześniej usunąłem toolbar i wywaliłem z autostartu poprzez CCleaner te searchsettings.exe. To uniwersalna droga dla wszystkich, żeby nie zawracać głowy przy każdym oddzielnym przypadku osobom bardziej ogarniętym w rejestrach.

pozdrawiam i dzięki za chęć pomocy

Ale i tak powinieneś podać logi OTl,żeby sprawdzić,czy infekcja nie wróciła-mogła się przecież odtworzyć np. z plików przywracania systemu,które mogła zainfekować itp.

oto wyniki skanu OTL:

...

Nic się nie odnawia, więc usunąłem.