Spolszczenie Ubuntu bez Internetu [Ubuntu 9.04]

Chciałbym zainstalować pełne spolszczenie do swojego ubuntu;

We wszystkich wskazówkach instalcja ograniczała się do wklepania suda pt-get instal i pobrania z repozytoriów oprogramowania/poprawek {ciach}.

Ja zainstalowałem ubuntu na laptopie, który nie będzie miał do niego dostępu.

Pobrałem ręcznie z repozytoriów, i przeniosłem na laptop na pendrive za pierwszym razem plik dab, który instaluje się (i nic to nie daje), za drugim plik bz2 który po rozpakowaniu nie wiem gdzie przenieść. W obydwu przypadkach ubuntu nie wykrywa języka :frowning: tzn. jest polski, ale niepełny. Pełną wersję można dograć z sieci poprzez apt instal coś. Istnieje “ręczna” możliwość spolszczenia systemu ;/ ?

Trochę dziwne, bo u mnie system w 98% (te 2% to dokumentacja systemowa) jest po polsku zaraz po instalacji. Jeśli masz paczkę/paczki językowe w deb, to instalujesz je przy pomocy Gdebi, czyli klikasz dwukrotnie na paczkę i jeśli są spełnione zależności zainstaluje się bez problemu lub w konsoli przy użyciu odpowiedniego polecenia:

dpkg -i paczka.deb

. Jeśli dana paczka wymaga dużo zależności, stwórz repozytorium lokalne ręcznie lub najprościej przy pomocy APTonCD, program ten tworzy lokalne repozytoria do nagrania na płycie lub w postaci obrazu iso, który można zamontować w systemie bez potrzeby nagrywania na płytę, z katalogu /var/cache/apt/archives, czyli tam gdzie są pobierane pakiety do instalacji, przy pomocy programu możesz dodać własne dodatkowe pakiety, wszystko nagrać na płytę, po nagraniu wydać polecenie:

sudo apt-cdrom add

A później już tylko:

sudo apt-get install pacza_z_jezykiem

Pozdrawiam!

Co masz na myśli mówiąc niepełny? W jakich programach nie masz języka polskiego? Jeśli możesz to napisz w konsoli polecenie locale i pokaż co Ci wyświetli.

Mówiąc to, że jest niepełny, mam na myśli to, że jest niepełny, tj. misz masz pl z ang i bynajmniej nie jest to efekt moich działań, tylko tak jest już świeżo po instalacji, gdzie z powodu braku dostępu do sieci system marudził o Niekompletnej Obsłudze Języka.

Tak np. wygląda u mnie pasek Gnome, mimo iż w ustawieniach mam wszystko na PL.

http://img22.imageshack.us/my.php?image … shot4f.png

http://img24.imageshack.us/my.php?image … shot6a.png

Po komendzie locale wywala coś takiego:

LANG=pl_PL.UTF-8

LC_CTYPE="pl_PL.UTF-8"

LC_NUMERIC="pl_PL.UTF-8"

LC_TIME="pl_PL.UTF-8"

LC_COLLATE="pl_PL.UTF-8"

LC_MONETARY="pl_PL.UTF-8"

LC_MESSAGES="pl_PL.UTF-8"

LC_PAPER="pl_PL.UTF-8"

LC_NAME="pl_PL.UTF-8"

LC_ADDRESS="pl_PL.UTF-8"

LC_TELEPHONE="pl_PL.UTF-8"

LC_MEASUREMENT="pl_PL.UTF-8"

LC_IDENTIFICATION="pl_PL.UTF-8"

LC_ALL=

Wprawdzie mówiłeś że już to zrobiłeś, ale sprawdź czy zainstalowałeś te paczki poniżej.

ftp://ubuntu.task.gda.pl/ubuntu/pool/ma … 13_all.deb

ftp://ubuntu.task.gda.pl/ubuntu/pool/ma … 13_all.deb

ftp://ubuntu.task.gda.pl/ubuntu/pool/ma … 13_all.deb

ftp://ubuntu.task.gda.pl/ubuntu/pool/ma … 13_all.deb

Spróbuj jeszcze export LC_ALL=“pl_PL.UTF-8”

Spróbuj jeszcze locale wygenrować od nowa. Ja wprawdzie Ubuntu nie używam, ale zazwyczaj w dystrybucjach linuksa jest plik /etc/locale.gen . Sprawdź czy tam jest wpis:

pl_PL.UTF-8 UTF-8

a jak nie to go dodaj. Potem koniecznie wydaj polecenie locale-gen

Nie mogę zainstalować tych twoich paczek. Wywala error :

http://img27.imageshack.us/img27/850/screenshotsqb.png

Trzeba zainstalować wszystkie naraz. O ile dobrze pamiętam to

dpkg -i TU LISTA PACZEK

Wychodzi na to, że brakuje mu kilku zależności, wg tego co znalazłem na stronach ubuntu to tych:

ftp://ubuntu.task.gda.pl/ubuntu/pool/ma … 03_all.deb

ftp://ubuntu.task.gda.pl/ubuntu/pool/ma … 17_all.deb

ftp://ubuntu.task.gda.pl/ubuntu/pool/ma … 25_all.deb

Jeśli się okaże, że któraś z powyższych paczek będzie miała niespełnione zależności to niestety trzeba będzie ich poszukać.

najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja polskiego remix’u. Jak będziesz korzystać z systemu bez internetu to najlepiej zainstaluj sobie polskiego minta, albo ubuntu ultimate, bo posiada dużą ilość oprogramowania.