Spoolsv.exe i obciążenie procesora 100%

Witam!

(Jeśli nie tutaj,to proszę o przaeniesienie wątku we właściwe miejsce.)

Mam problem z zainfekowanym plikiem spoolsv.exe (bufor drukarki).

Obciąża procesor do wartości 100%,co bardzo utrudnia pracę.

Poszukiwałem rozwiązania w sieci wśród tematów już instniejących- bez powodzenia.

Proszę o wskazówki pomocne przy rozwiązywaniu problemu.

Pozdrawiam

Robakkk

co rozumiesz pod pojęciem zainfekowany ?

Bo jeśli to co standard mówi :slight_smile: to wystarczy moim zdaniem odinstaować drukarkę, usunąć ten plik (po sprawdzeniu logiem z HJT) i zainstalować na nowo…to chyba najłatwiej i bez szukania przyczyn

sprawdz czy ten plik znajduję się w C:\Windows\system32 bo tam jest jego miejsce

to nie oznacza ze jest zainfekowany, może być uszkodzony.

Jeżeli nie używasz drukarki, to możesz smiało usługe Bufor wydruku wyłączyć, start-> uruchom-> services.msc

Robiłem już podmiany i za każdym razem problem wraca. Norton wylapuje próby laczenia się spoolsv z internetem. Dodam, że drukować muszę, więc usunięcie pliku nie jest dla mnie rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Panel sterowania-> Opcje foderów-> odznacz Automatycznie wyszukaj foldery sieciowe i drukarki

Jeżeli nie jestes w sieci Lan oraz w Domenie i nie udostepaniasz plików, to możesz odisnatlować Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft. Networks, Panel sterownia-> Połączenie sieciowe-> Własciwości połączenia

Odisnatluj Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft. Networks

Zainstaluj program ProcessExplorer

Drukarka pracuje jako sieciowa-wydruk z dwoch komputerow, wiec i ta opcja nie przejdzie.