Spór na allegro

Witam!

Dziś do mnie napisał gościu czy jest możliwe kupno towaru po za aukcją, ja mu odpisałem że nie i przycytowałem punkty ze strony o mnie (taki mini regulamin aukcji). Ten mi odpisał że jestem chamem i nie kupuje od takich. Potem była gadka o tym że nie jestem chamem tylko trzymam się regulaminu i teraz ten się ********* że konto jest na Dorotę Brzozowską (matka), a pisze z nim Adam Brzozowski (ja) (w adresie e-mail pisze że Adam Brzozowski i chyba dlatego się skapnął). No dobra napisałem mu że konto 3 lata temu rejestrowała matka i że to na nią jest i tylko jest mój mail i że korzysta z konta matka i ja (więcej ja, bo ona nie jest obeznana z PC :/). To ten mi wyjechał, że zgłosi sprawę do administracji allegro i jeszcze wydzwaniał do mnie na domowy telefon (matka mu potwierdziła to co wyżej napisałem).

Ja pierwszy zgłosiłem to do administracji, to że on nie rozumie tego, że nie sprzedaje po za aukcją i te wydzwanianie do mnie, natomiast on napisał że też to zgłosił do allegro, ale nie napisał powodu (domyślając się to chyba chodzi o to że z konta korzystają 2 osoby).

Nienormalny gościu co nie? Mści się za to że nie chce mu karty pamięci sprzedać po za licytacją :confused: .

Pytanie: Co zrobi administracja Allegro? Zablokują mi konto (ja tam nie widzę powodu do tego) i co się stanie z tym gościem?

W sumie w regulaminie pisze że tylko 1 osoba może korzystać, ale co w mojej sytuacji?

Liczę na szybkie odpowiedzi!

Tak, chyba 99% takich przypadków kończy się zawieszeniem konta.

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0 … eement.php

2.13.

    Użytkownikowi nie wolno korzystać z Kont innych Użytkowników oraz udostępniać swojego Konta innym osobom, z wyjątkiem przypadków udostępnienia Konta Firmowego osobom należycie umocowanym przez Użytkownika do działania w jego imieniu. Użytkownik powinien zachować w tajemnicy hasło do Konta. Konta są niezbywalne.

2.14.

    QXL zastrzega sobie możliwość czasowego zablokowania Konta bądź dostępu do wybranych usług świadczonych przez Allegro w przypadku stwierdzenia, że bezpieczeństwo Konta jest zagrożone. QXL może uzależnić dalsze korzystanie z Konta przez Użytkownika od dokonania zmiany hasła dostępowego do tego Konta. Po dokonaniu zmiany hasła Użytkownik natychmiast odzyska dostęp do Konta.

No ale jak zawieszą i wg cytatu trzeba będzie zmienić hasło to i tak wg tego co napisałem wyżej to i tak ja będę korzystać i matka, czyli bez sensu to by było…

Ale to jest inna sytuacja - np. podejrzenie wykradzenia hasła i wtedy często pomaga jego zmiana. W Twoim przypadku jest udostępnienie konta innej osobie i prawie pewne jest długie (na stałe?) zawieszenie konta.

Jednego nie rozumiem, jak jest to twój mail? Rozumiem, że na tego maila zostało zarejestrowane konto Allegro.

Na pewno olbrzymim błędem było podpisywanie się w korespondencji swoim nazwiskiem zwłaszcza, że wdałeś się w dyskusję na ten temat.

Nie można ukarać potencjalnego kupującego tylko sprzedającego.

Kolejna sugestia - telefon. Po co dajesz na aukcji telefon? Kontakt mailowy wystarcza, chyba że jest to towar naprawdę nietypowy to wtedy - ale właśnie na twoje ryzyko.

Skąd wiedział, że konto zarejestrowane jest na twoją matkę? Tego nigdzie w aukcji z automatu nie ma, dane dostępne są dopiero po wygraniu aukcji.

Strona “o mnie” jest fajna - ale ma jedną wadę - NIC nie znaczy. Możesz ją dowolnie modyfikować i o dowolnej porze, tak więc nie jest dowodem w sprawie lub sporze. Cały regulamin, lub jego najważniejsze elementy niestety trzeba umieścić na aukcji.

Aha jeszcze jedno - już teraz załóż konto na siebie, pozbędziesz się raz na zawsze problemów z ukrywaniem tożsamości. Komentarze nie są aż tak ważne zwłaszcza jak się kupuje. Ze sprzedażą trzeba trochę pocierpieć i przekonać innych do siebie.

Mój mail jest w mojej domenie, czyli xxx@adam749.eu, ale piszę z klienta pocztowego i tam mam wpisane imię i nazwisko.

Nie będę się rozpisywać co i jak jest u mnie tylko podam link i sobie zobaczcie: http://allegro.pl/my_page.php?uid=7579034

Telefony są po to podane, żeby był dobry kontakt, bo przecież kontakt to podstawa.

Dane konta: tam tez nic nie ma o mojej osobie tylko jest mail. Adres korespondencyjny jest na mamę, imie i nazwisko osoby, na którą jest konto tez jest mamy.

W mailach na końcu nie piszę:

tylko:

A to jest login konta, a ten może być różny przecież. Zaczynając od byle jakich literek po jakieś nazwy, imiona, itp…

Administracja allegro ma to do siebie, że często nie wnikają w szczegóły, wystarczy im podejrzenie i konto blokują. Mogą wyciągnąć takie same wnioski jak twój “klient” i nie masz za wiele do powiedzenia. Wiele takich przypadków było opisywanych na alt.pl.allegro http://groups.google.pl/group/alt.pl.al … =srg&hl=pl

Hm w zasadzie to alias maila cię tylko zdradza, który nadawany jest automatem.

Gdyby mailowa polemika z gościem, to było by prościej.

Konto Allegro sobie a konto pocztowe sobie. Jeśli chodzi o konto pocztowe - ma swój regulamin itd. W Allegro musisz podać adres mailowy. Jeżeli nawet ten mail jest twój to nie masz dostępu do konta Allegro. Hasło zna twoja mama a ty go nie znasz, więc nie łamie regulaminu Allegro. Regulamin mówi o koncie a nie o mailu. Jest to dosyć krucha linia obrony, ale potrafi trochę namieszać u pracownika Allegro. W zależności kto siedzi z drugiej strony mogą cię zablokować lub nie. Tam pracują różni ludzie, kończąc na mało inteligentnych. Jak trafisz na takiego, lub zmęczonego istnieje szansa, że cię nie trafią.

Ze strony “o mnie” usuń dane osobowe, to samo możesz umieścić w informacji, która nadchodzi do kupującego po wygraniu aukcji. Jeśli nie jesteś sklepem, a nie to bądź anonimowy.

Jak nie chcesz zakładać nowego konta (jeśli nie zablokują) to musisz zmienić dane właściciela konta.

Kolejna rzecz akurat w aukcji. Paczka priorytetowa to się zaczyna od 9,5zł więc na pewno miałeś na myśli list polecony. Jednak strona może mieć pretensje o to, że dałeś w aukcji paczkę a wysyłasz poleconym.

Ok dzięki za info. Dane adresowe i telefony usunąłem, zostało tylko gadu i mail.

A nie może być tak że hasło jest zapamiętane w kompie i ja go nieznam?

Prawdę mówiąc ja je znam i matka też, ale jest ono zapisane w nortonie i pola same się wypełniają i ja tylko klikam zaloguj i tyle. A jak ktoś i do tego się przyczepi to mogę napisać ze to matka klika…

Co do przesyłki to sprzedałem już ok 30 przedmiotów i cenę właśnie podałem w paczkach pocztowych i czasami wysyłam paczką, a czasami listem i nikt do tego się nie przyczepił, ale masz rację na myśli miałem list polecony i z rozpędu wpisałem w paczce, a zmienić teraz tego nie mogę.

Co to zmienia? Dla allegro jest to udostępnienie konta drugiej osobie, przecież nawet Twoja mama mogła by się sama zalogować do Allegro wpisując hasło ręcznie (też byś nie znał hasła) i pozwolić Ci operować na koncie.

Ale pierdoły piszecie! Myślicie ze ktoś z allegro pojedzie do jego chaty i będą sprawdzać mu komputer!!??

Proszę tu macie przykład ; http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7699545 .

Na aukcji u tego allegrowicza kupiłem NSF Shift nówka za 65zł :lol: . Sprawa wyglądała podejrzanie ale zaryzykowałem. Dostałem używaną grę w stanie kiepskim. Konto było zarejestrowane na matkę a korzystał syn 15-letni. Też go zdradziła nazwa maila i konta, bo jaka kobieta nazwała by się pawełek !!

Tej opisywanej sprawy by nie było gdyby mnie ten smarkacz nie oszukał sam jest sobie winny.

Oczywiście pieniądze dostałem z powrotem do tego musiał doliczyć koszt wysyłki tej gry z powrotem.

W twoim przypadku wygląda to podobnie, tylko ze tamten wykorzystał to do szantażu. Na przyszłość możesz obserwować jego konto i spróbować też mu je zamknąć nie trzeba mieć żadnych wielkich dowodów.

Na forum portalu Gazeta.pl jest opisanych bardzo dużo śmiesznych przypadków w jakich są zamykane konta użytkownikom.

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :wink:

No to ten przecież niby walczy z nieuczciwymi użytkownikami na allegro, a sam mnie namawiał do złamania regulaminu. Przypomnę: chciał kupić kartę pamięci po za aukcją i administracja mi napisała:

Mam jeszcze całą rozmowę z nim zapisaną w Outlooku, czyli może służyć jako dowód.

PS. Moje konto zostało zablokowane haha, ale piszę z administracją i może coś się da z tym zrobić, a jak nie to rejestruję je od nowa na siebie.

Jeśli masz wszystkie maile w których namawiał cię ten gość żebyś sprzedał towar poza allegro to bym pokusił się podkablować go w odwecie !!

wybierz odpowiedni temat i załącz maile. Na takiej sprzedaży poza allegro traci allegro swoją marże, więc myślę ze się tym powinni zająć. :stuck_out_tongue:

Jeśli masz już więcej jak 16 lat to możesz otworzyć swoje konto. :!:

Dobrze. Administracja mi napisała, ze konta nie da się odblokować i poprosiłem o usunięcie i jeszcze nakablowałem na tego użytkownika (zapomniałem wcześniej napisać, ale on jeszcze wyzywał mnie od chamów, że nie chce mi sprzedać karty pamięci). Myślę, że on też się pożegna z kontem :slight_smile: .

Natomiast wracając do nowego konta: Są 2 typy konta: Junior i zwykłe. Ja jak narazie mam 17 lat, czyli dla mnie by było konto junior, ale od 1 stycznia będę mieć 18 lat rocznikowo, a w czerwcu pełne 18. Jak by były potrzebne jakieś dane z dowodu to owy posiadam ;].

Czy jak zarejestruję konto jako zwykłe to będą mogli się przyczepić o coś?

Duża szansa, że normalne konto Ci zawieszą albo nawet nie przejdziesz weryfikacji:

2.1. Użytkownikami mogą być osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, ale mogące we własnym imieniu nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Użytkownikami mogą być osoby, które ukończyły 13 rok życia, ale nie ukończyły 18 lat w zakresie w jakim mogą nabywać prawa i zaciągać zobowiązania zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa i z zastrzeżeniem Zasad Konta Junior, których treść stanowi Załącznik nr 7 do Regulaminu.

A u ten załącznik: http://allegro.pl/country_pages/1/0/z8.php

Aha szkoda. Tam się podaje datę urodzenia. Czy jak już skończę 18 lat to te konto zamieni się w zwykłe, czy nadal będzie Junior?

Doczytaj regulamin, mi się nie chce, a nie znam szczegółowo zasad “Juniora” bo mnie to nie dotyczy :wink:

Załóż konto Junior http://www.alegro.sklep.pl/allegro-kont … zAodU1pHMA

i nie kombinuj bo znowu cię ktoś “zakabluje” :D/ .

Tam są pewne ograniczenia ale da się żyć !

Jak zablokują gościowi konto ta daj znać! :stuck_out_tongue:

to dotyczy się ciebie jako sprzedającego. Kupujący nie musi mieć nawet w tym wypadku zarejestrowanego konta bo ma np. numer tel lub mail.

Nie ma sensu pisać do Allegro o podpuszczanie do sprzedaży poza Allegro. Serwis olewa takie tematy, winę całą bierze na siebie kupujący w tym przypadku. W porywach odpowiedzą, że możesz wciągnąć gościa na czarną listę i tyle z zemsty.

Więc wygląda na to, że regulamin DP jest sprzeczny z regulaminem Allegro :slight_smile: :