Spór na allegro

A w Allegro nie można podać żadnego linku ani do sklepu ani do swojej strony internetowej, ponieważ byłaby możliwość zakupu poza Allegro. Sam chciałbym podać link do strony www i nie potrafię tego obejść regulaminem (zgodnie z nim - oczywiście legalnie).

Zablokować to chyba nie zablokują, ale przed chwilą dostałem maila, że działania zostały podjęte przeciwko temu użytkownikowi.

  • Umieść adres strony na zdjęciu.

Wiem myślałem o tym, robot tego nie znajdzie, chyba że będzie donos wtedy zaczną się problemy…

Ale co Ci to da? Ludzie i tak wolą kupić przez allegro, bo będą Cię potem mogli szantażować negatywnym komentarzem… A jeżeli chodzi o opłaty Allegro, to rzeczywiście jest to cwanie zrobione, bo na przykład wystawienie aukcji z samochodem kosztuje znacznie drożej niż zwykła aukcję, tak samo doliczają aż 3% prowizji od sprzedanego przedmiotu! Aukcje z dodatkami też są znacznie droższe (wyróżnienie, podświetlenie, pogrubienie), ale i tak bardzo spadła w Październiku sprzedaż na Allegro, oraz liczba wystawianych przedmiotów. Jak Allegro będzie trzymało takie wysokie ceny, co gorsza podwyższy je, to ludzie po rezygnują z takiej usługi, ponieważ po co komu płacić miliony na Allegro, znam wiele takich firm/osób, które zrezygnowały z Allegro z powodu zbyt wysokich opłat. W Allegro pracują idioci, potrafią zabrać SS lub pousuwać aukcje firmom, które płacą po kilka tysięcy do nich, nie wiem czy to będzie im powiększało dochody. Mojej matce zawiesili konto, ponieważ nie zapłaciła za abonament sklepowy, który usunęła (paranoja…), teraz zapłaciła i nawet nie raczą jej odwiesić konta, no bo po co, e-maile nic dają, to taki burdel właśnie, nie lubię firm, które nie posiadają telefonów, tylko bawią się kotka i myszkę przez e-maile, po prostu żenada, że taka firma jak Allegro nie ma telefonu…

strona internetowa jest mi potrzebna jako wizytówka. Na “o mnie” nie jestem w stanie umieścić wszystkich informacji jakie chciałbym przekazać, zwłaszcza że są to usługi a nie sama sprzedaż. Poza tym na www mogę umieścić cennik usług czego na allegro nie mogę zrobić. Musiałbym zakładać na wszystko aukcję co jest bez sensu bo usługi są różnie wyceniane.

Druga rzecz to prowizje i promowanie. Płacę za promowanie 12 zł + koszt wystawienia + koszt 4% prowizji. 4% a nie 8% bierze się stąd, że nie dałem się złapać w pułapkę konta typu sklep. Mam sklep ale na zwykłym koncie i wszystko jest zgodnie z regulaminem i prawem. Fakt, że promocje są drogie jak ■■■■■■■ a ja nie odliczam kosztów bo jestem na ryczałcie.

Jako tako, jestem zadowolony z obsługi. Na zadane pytania odpowiadają nie automatem. Może akurat mam szczęście, bo na CafePomoc piszą inaczej :wink:

  • Jako wizytówkę, to przecież możesz ją spokojnie umieścić, zakaz jest umieszczania sklepów… Poza tym, to nie możesz tego napisać w stronie “o mnie”?
  • Usługi na Allegro? :o Pierwsze słyszę coś takiego, do tego służy portal www.oferia.pl jak już.

Nie mogę bo to zajmie dużo treści, powinny być kategorie, podstrony itd. tak więc musi być www.

Oferia to coś czego nikt nie zna tak na prawdę. Wszyscy znają allegro i wszystko inne jak ceneo itd jest po prostu dla większości ludzi obce.

Właściwie to mogli by tą oferie wrzucić do Allegro, więcej ludzi by się zainteresowało, też czasami szukam usług w internecie i nie mogę znaleźć, na tej oferii to licho bardzo, głównie w gazetach się ogłaszają, może za 20lat będziemy bardziej internetowi :lol: .

Ten użytkownik nie przejmuje się tym i ma baaaardzo rozbudowaną stronę “O mnie”:

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=11442558

Facet jest niezły, ale robi to niezgodnie z regulaminem… na swojej stronie ma więcej produktów niż na allegro.

Strona “O mnie” nie może:

  1. Zawierać linków do stron umożliwiających jakąkolwiek formę zakupów (zwłaszcza do konkurencyjnych serwisów aukcyjnych).