Spore zmiany w Google

Na stronie główniej Google pojawiło się wiele zmian.

  • Nie ma popularnego przycisku “Szczęśliwy traf”.

  • Zamiast przycisku “Szkukaj” jest niebieski przycisk z lupą.

  • W wyszukiwaniu ikonki po lewej stronie stały się szare (czerwone = aktywne).

  • Górne pole stało się szare.

  • W gmail w pasku górnym nie piszę już Twój mail tylko piszę twoje imię i nazwisko.

  • W grafice Google można wyszukiwać obrazek jaki chcesz (od dawna czekałem na to i wreszcie). Przeciągnij i upuść do wzkazanego pola obrazek, który chcesz wyszukać a google wyszuka podobne lub takie same obrazy.

  • Funkcja “Moje miejsca” w mapach Google.

Tyle, jak na razie zauważyłem.

UWAGA: Większość funkcji działa tylko na Google Chrome.

Nie wiem jak z innymi wersjami chrome, ja mam chrome 13 beta.

O grafice było w newsie, a reszty nie widzę chodź mam chrome (chodź nie beta).

Mnie to tam nie dotyczy, bo mam Operę i nie zamierzam na razie jej zmieniać :wink: A nawet jakby, to Google Chrome jest na liście przeglądarek (mojej, osobistej) za Firefoxem i Safari, tak więc… :smiley:

Ciekawe czy Google identyfikuje swoją przeglądarkę po User Agencie czy jakoś inaczej.

Jako, że ma dostęp do kodu źródłowego jest to mało prawdopodobne :stuck_out_tongue:

Jakby się dowiedzieć i odpowiednio poprzestawiać w innych przeglądarkach, to można by uzyskać ten sam efekt u konkurencji :slight_smile:

Heh, wcześniej miałem te nowe rzeczy, potem nie miałem.

Teraz mam i zrobiłem screeny.

Google dużo bardziej uprościło stronę główną niż wcześniej.

Najdziwniejsze jest to, że nowa strona działa na FIREFOXIE, a na chromie nie ma nowej strony głównej.

ss1qj.png

ss2tg.png

i na chromie

ss3ck.png

ss4tj.png

Pewnie Googlowcy ostro przy niej kombinują. Czekajmy cierpliwie. Zobaczymy co wyniknie.

Zauważyłem, że na angielskiej stronie nie ma nowej strony!

Na Operze także jest zmieniona wersja, z tym czarnym paskiem u góry :slight_smile: Ten czarny pasek IMO nie pasuje, ale reszta bardzo mi się podoba.

Mi sie tam właśnie ten czarny pasek podoba ; )

Zgadzam się z Tobą.

Całe UI google jest w jasnych kolorach, a oni wyskoczyli z takim ostrym, czarnym paskiem.

Może chcieli to jakoś wyróżnić :slight_smile:

Ach, rzeczywiście. Ja korzystam z com a nie pl ;]

W każdym bądź razie jak ui najpierw będzie w innych przeglądarkach, a potem się zmieni na napis przejdź na chrome by mieć to co wcześniej. To chrome przybędzie popularności ;]