Sposób na banery flashowe


(Paluszczak) #1

Denerwują was reklamy flashowe, wyskakujace okienka itd?? Jeśli masz przegladarkę, która je blokuje to nie masz problemu (teoretycznie). Jednak nawet jesli masz dodatkowe wtyczki w Firefoxie lub innej przeglądarce to i tak niekeidy wyskakujace okienka pojawiają się.

Co więcej, sposób blokowania banerów polega na ich pobieraniu i dopiero później blokowaniu ich. Co wcale w praktyce nie przyspiesza wczytywania stron. Jedynym dobrym sposobem jest pewnie nie instalowanie Macromedia Flash. Jednak jeśli juz zainstalowaliśmy to, pojawia się problem z usunięciem.

Nawet jesli poprawnie odinstalowalismy to za pomocą menu dodaj/usuń to i tak przegladarka wyświetla banery flashowe, wyskakujace okienka itd. Jak sie okazało, w folderze "windows/system32/macromed" program odpowiedzialny za wyświetlanie animacji flash wystepuje nadal. Oczywiście wystraczy to usunąć oraz w folderze "documents and setings/all users/dane aplikacji" i tam również są wpisy do usunięcia o nazwie macromedia

Podobnie jest w folderze "Program files".

Zatem jeśli mimo tego że masz różne wtyczki antypopupowe i nic to nie daje, to skorzystaj z tej porady lub dokładnie przeskanuj swój system w poszukiwaniu spyware, za pomocą m.in. MS Antyspyware, Ad-Aware lub też tylko z programu Hitman Pro 2. Który posiada kilka silników i modułów antyspyware jednoczesnie, powodując że jest bardzo skuteczny.


(Monczkin) #2

Szkoda tylko, że równocześnie tracisz dostęp do animacji, gierek, etc. tworzonych we flashu, o stronach pisanych we flashu nie wpomnę - czy się mylę ??


(klonmarcin) #3

nie trzeba wcale odinstalowywać flasha wystarzy zainstalować przeglądarkę Awant Browser jest to nakładna na internet exploler i tam jest opcja wyłącz animacje flash http://www.avantbrowser.com/

dodam, ze przeglądarka działa bardzo szybko. i jest po polsku


(Monczkin) #4

klonmarcin tu nie chodzi o polecanie innego oprogramowania.

Chodzi tu o ocenę "sprawdzonej porady". Jak dla mnie, takie rozwiązanie przynosi więcej szkody niż pożytku


(Maciejpiechocki) #5

Firefox + Adblock Plus + Adblock Filterset.G Updater + Flashblock i nie ma problemu z wyskakującymi reklamami w większości przypadków!

PS

rozszerzenia!


(Paluszczak) #6

tak, ale zauważyłem ze adblock i tak pobiera reklamy flashowe a pózniej je ukrywa. Mam wolny komputer więc widze jak się wyświetla strona.

chyba ze to jakies spyware na moim kompie, kórego program nie wykrywa powoduje wyświetlanie reklam mimo tego że mam adblocka

Zobacze czy to co piszessz sie sprawdzi z tymi dodatkowymi rozszerzeniami.


(Mayster X) #7

a firewall ?? przecież też blokuje w pewnym stopniu ... :slight_smile:


(Skiff) #8

Lepiej od Flashblocka jest użyć NoScript do Firefox'a. Aby blokował (oprócz standardowo - javascript) flasha to trzeba przejrzeć opcje. Flashblock nie zawsze był skuteczny, a to rozszerzenie to 100% skuteczności (ustawianie białej listy, czasowe zezwalanie na flashe i skrypty, klikalne "okienka" flasha jak we flashblock)


(Maciejpiechocki) #9

Pamiętajcie że Adblock blokuje też reklamy Google ("Adds by Google") na stronach!


(Jado2) #10

Nie wiem jak to wygląda w np. FF-ie ale przy ustawieniu Blokuj niechciane wyskakujące okienka w Operze, nic się samo nie pojawia. Przy użyciu CSS do blokowania flaszek w Operze, nic się również nie pobiera.

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=37096

( http://nontroppo.org/wiki/StyleUzytkownika)

Jak się to ma, można sprawdzić działanie chociażby na forumowym banerku.

W O 8 i niżej jest trochę "zachodu" jak ktoś to robi pierwszy raz - dodaje własny styl. Żeby utworzyć wyjątki, trzeba użyć sygnatury dla stron. Jak się doda jeden styl, to dodanie następnych będzie "bułką z masłem".

W O 9 istnieje już "magiczny" folder, wrzuca się do niego arkusz i gotowe. Sygnatury zastępuje Site Preferences i tam dodaje się wcześniej stworzony styl dla strony (no i jest Adblocker, podobnie jak w FF).

Istnieją też skrypty (.js) do blokowania flaszek, ale głowy teraz nie dam czy się to pobiera czy nie:

http://userjs.org/scripts/general/enhan ... de-objects

Z tego co mi wiadomo ( z opini użytkowników, sam nie używa(łe)m ) programik jest powerowy. Niestety nie jest już rozwijany. Autorowi się zmarło :frowning: .

Oraz :

http://www.privoxy.org/

edycja

Oops, doczytałem to po wysłaniu. Jeżeli bardzo przeszkadza mogę "powycinać" conieco.


(Paluszczak) #11

To rozszerzenie "no script" rzeczywiście działa jak nalezy, chyba wyłączę adblocka...

Już myślałem że nie ma skutecznej metody na banery. Ale ciekawi mnie to na jakiej zasadzie działa blokowanie...

Czy plik jest pobierany z serwera czy też nie i jaki ma to wpływ na szybkośc łącza...


(boczi) #12

Do tego przydaje się też Remove It Permanently do Firefoxa.