Sposób na ciągłą pracę dysku twardego w Viście a w win 7?


(Maniekok1) #1

Sposób na ciągłą pracę dysku twardego w Viście

Wielu użytkowników Visty ma problem z ciągłą pracą dysku twardego, jest to szczególnie uciążliwe w laptopach i w dodatku minimalnie spowalnia odczyt z dysku. Winne temu są dwie usługi, które wymagają ciągłego analizowania danych (cały czas odczytują dane z dysku), a nie są aż tak przydatne jak sugeruje to MS. Sprawdza się to na dyskach SSD, ale nie na tradycyjnych HDD.

Aby pozbyć się problemu otwieramy menu , wpisujemy i naciskamy enter.

Teraz wyłączamy usługę (SuperPrefetcher). Klikamy dwukrotnie na nazwę usługi i w oknie wybieramy .

Usługa ta sprawia, że system na podstawie naszych codziennych czynności w systemie próbuje "odgadnąć" co będziemy wkrótce robić i ładuje pewne części różnych programów do pamięci. W praktyce jednak nie działa jak należy, nawet jeśli komputera używamy wiele godzin non stop można ją spokojnie wyłączyć.

Drugą usługą jaka wpływa na prace dysku jest . Jeśli wiemy, gdzie mamy pliki na dysku, gdzie są filmy, gdzie muzyka a gdzie zdjęcia to też ją wyłączamy, tak samo jak SuperPrefetcher, z tym, że w oknie usługi klikamy najpierw przycisk .

Spowoduje to natychmiastowe zatrzymanie usługi. Windows Search odpowiada za szybkie wyszukiwanie w systemie, jest połączona z indeksowaniem (po jej wyłączeniu wyszukiwanie działa nadal, ale nie tak sprawnie). CZY W WINDOWSIE 7 TESZ MOŻNA TO POWYŁĄCZAĆ ? CZY MOŻE JEST TO INACZEJ ROZWIĄZANE W WINDOWSIE 7 I NIE TRZEBA NIC WYŁĄCZAĆ


(kamil_w) #2

To ja dodam jeszcze, że usługi te przez swoją aktywność skracają żywot dysków twardych - zwłaszcza dysków SSD

Aha. I dodam też, że w słowniku języka polskiego nie ma słowa "czeba", a tymbardziej "nieczeba" :wink:


(Maniekok1) #3

(To ja dodam jeszcze) dodam !? Czy ktoś już napisał coś na ten temat że tak zaczynasz pseudo prof miodek . Ps za ( usługi te przez swoją aktywność skracają żywot dysków twardych - zwłaszcza dysków SSD

) dzięki . NIKT NIE JEST DOSKONAŁY kolego kamilu_w.


(Lukaszalewski) #4

Ja tak jak kiedyś w Viście tak i w 7 wyłączyłem te usługi.

Dysk pracuje wówczas gdy potrzeba, wyszukiwania chociażby w Outlook'u jest praktycznie wyłączone, ale cóż to za problem.

Można wyłączać!


(Rmk) #5

po wyłączeniu lub usunięciu zwalnia się ram nawet 250MB ale za to niektóre programy o kilka sekund wolniej się uruchamiają.


(Dawiddek55) #6

na Viście mój dysk piłował się jak....a na sevenie to nie ma miejsca dysk pracuje normalnie i nie ma problemu z ciągła pracą dysku :slight_smile: