Sposob na piratow

Kalifornijska firma BayTSP opracowała technologię pozwalającą “namierzyć” osoby, które jako pierwsze umieściły w sieciach wymiany plików materiał chroniony prawem autorskim.

Zajmujące się monitorowaniem sieci peer-to-peer BayTSP przygotowało program o wszystko mówiącej nazwie FirstSource (ang. „pierwsze źródło). Aplikacja wykorzystuje technologię tzw. „spideringu” i ma pozwolić na dotarcie do osób, które wprowadzają nowe, nielegalne pliki do internetowych sieci wymiany eDonkey i BitTorrent. System stworzono głównie z myślą o filmach i oprogramowaniu. FirstSource na masową skalę odtwarza działania pojedynczego użytkownika. Rozsyła zapytania o dany materiał, a później „śledzi” użytkowników, którzy udostępniają 100% pliku (wychodząc z założenia, że ktoś to go udostępnił, posiada całość). W ten sposób aplikacja pozwala podobno dotrzeć do źródła – pierwszej osoby, która udostępniła plik w internecie.

Trudno zakwestionować sensowność takiego rozwiązania, bo z pewnością pozwoli ono na podjęcie działań o większej skuteczności, niż praktykowane obecnie pozywanie tysięcy internautów. Kroki prawne uderzające w źródło piractwa mogłyby mieć ogromną skuteczność. Z najnowszych analiz wynika bowiem, że nawet filmy krążące w sieciach w dziesiątkach tysięcy kopii, pochodzą z zaledwie kilku źródeł. Eksperci są jednak sceptyczni co do technicznej możliwości realizacji wyznaczonych przez twórców FirstSource celów. Przy tysiącach, a nawet milionach kopii danego pliku nie sposób działać precyzyjnie, bo nie ma pewności czy osoba która wpuściła plik do sieci nie przestała go udostępniać zaraz po tym, jak ściągnął go ktoś inny. Zwłaszcza, że po ujawnieniu informacji o FirstSource osoby udostępniające np. „przecieki” z wytwórni filmowych będą bardziej uważać. Fachowcy zauważają też, że w odpowiedzi na FirstSource zapewne powstaną modyfikacje programów P2P, które uczynią metodę BayTSP bezużyteczną.

tylko tyle : Minuta ciszy

:evil: :cry:

Ja uzywam programów FREE, a jak mi się trial kończy to robię format [czasami].

Może podałbyś źródło ?

Albo ujął w ramki cytatu :slight_smile:

Uwagi kolegów uważam za zasadne skoro nie jest to Twój tekst wypada powołać sie na źródło. Bardziej jednak zastanawia mnie Twój autorski komentarz:

Po czym minuta ciszy ?? Po piractwie ??

Ciekawe jaka była by Twoja reakcja gdy ktoś by rozpowszechniał bez Twojej zgody i bez zapłaty stworzony przez Ciebie program :? :? :?

HEHE zródlo jest bardzo blizko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: http://dobreprogramy.com/

Tym bardziej świadczy to o tym że kolega nie chciał nam przekazać coś nowego, tylko chciał zapalić świeczkę za piratów :hahaha:

może i dobry program do śledzenia. Ale piractwo było, jest i będzie. Przykładem są nowe stronki torrentowskie zastępujące już dawno pozamykane.

i nad czym się tutaj głowić… :roll:

są tacy, którzy piracą i ci którzy ich ścigają… póki co ci pierwsi są zawsze krok przed tymi drugimi… :slight_smile:

rozumiem to …

BINGO :lol:

w takim razie po co mi internet , tylko do lazenia po stronach … ? :? :?

Masz szerokie pole popisu :stuck_out_tongue:

Nie zawsze o wszystkim trzeba mówić… :x

Ściągasz - Twoja sprawa. Na pewno nie ma sie czym chwalić…

A coś Ty chłopie robił na lekcjach informatyki ??

Jednym z realizowanych tematów są usługi internetowe.

Więc proponuje google i słowa kluczowe:

usługi internetowe

Ja się nie bedę rozpisywał bo by całej jednej strony forum brakło.

Piractwo szerzy się na taką skalę, że takie akcje mogą cos pomóc ale niewiele. Ale dobrz, że wogóle sie coś robi, bo siedzenie z założonymi rękami napewno piractwa nie zlikwiduje :wink:

a ja proponuje zamknąć topic bo znów sie zaczynją wojny miedzy modami a userami ja raczej przepraszam za wyrażenie nie włażać XXX modom podzielam ich zdanie i uważam ze autor topicu pomylił fora.


Asterisk

…nietyle fora ile sposób myślenia o poruszonym temacie i błędne przeświadczenie, że pozostali userzy wyciągną chusteczki i razem zapłaczą!

Jednak trochę dalej http://www.4press.pl/

Jeszcze dalej :wink:

ehhh…

nie mowcie ze NIGDY nic nie sciagaliscie … bo i tak w to nie uwierze :-x

pozdrawiam !

Jeszcze raz napiszę to co już pisałem:

Przemyśl to!